adcov.com

Witaminy, które pomogą z pamięcią

Z wiekiem nasz mózg jest pozbawione witamin i minerałów potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Witaminy są niezbędne do wytwarzania neuroprzekaźników, substancje chemiczne, które tworzą funkcję mózgu. Witaminy te muszą być obecne w mózgu, tak dla nas, aby zachować czujność, skoncentrowany i aktywny umysłowo.

Witaminą B9

Witaminą B9 lub kwas foliowy, jest kluczowym składnikiem w produkcji czerwonych krwinek. Komórki te pomagają transportu substancji odżywczych do mózgu i stanowią osoby z poczuciem spokoju, przejrzystości i dobrego samopoczucia. Kwas foliowy znajduje się w żywności, takich jak szpinak, brokuły, wołowina, orzeszki ziemne, awokado i kiełki pszenicy. US Food and Drug Administration zaleca między 400-600 mikrogramów kwasu foliowego dziennie.

Witamina B6

Pomoce witaminy B6 w pamięci i produkcji amin, cząsteczek, które pomagają wiadomości podróżować z jednej komórki do drugiej. Witamina B6 znajduje się w żywności, takich jak łosoś, dorsz, indyk, kurczak, banany i tuńczyka. FDA zaleca dzienne spożycie Witamina B6 1,3 mg dla dorosłych mężczyzn i 1,2 mg dla dorosłych kobiet.

Inne składniki odżywcze

Istnieje kilka innych minerałów i ziół, które są niezbędne do mózgu wraz z miłorzębu japońskiego, rozmarynu, cholina, bacopin i dimetyloaminoetanol lub DMAE. Gingko biloba poprawia krążenie krwi w mózgu. Rosemary i bacopin poprawić koncentrację i pamięć. DMAE, występuje naturalnie w rybach i cholina produkcji acetylocholiny, ważnego neuroprzekaźnika odpowiedzialnego za funkcjonowanie mózgu i aktywności.