adcov.com

Witaminy dla Mężczyźni Ponad 60

Witaminy dla Mężczyźni Ponad 60


Witaminy są niezbędne do zdrowego życia ludzkiego. W niektórych witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, które są przechowywane w tkankach tłuszczowych; natomiast inne witaminy rozpuszczalne w wodzie, które stosuje się bezpośrednio, albo wydalane z moczem. Wraz z wiekiem człowieka, jego potrzeby organizmu zmieniają, a on staje się w coraz większym stopniu narażone na witaminowe braki, które mogą prowadzić do poważnych objawów, w tym spadek psychicznego. Przyjmowanie witamin może poprawić ogólny stan zdrowia po 60 roku życia.

Witamina E

Witamina E rozpuszczalna w tłuszczach witaminy należący do rodziny związków nazywanych "tokoferole". Według AARP, tokoferole są antyoksydanty, które wspierają zdrowe mocy układ odpornościowy; utrzymanie zdrowej skóry i oczu oraz zmniejszenie ryzyka raka, takie jak rak prostaty, płuc i przewodu pokarmowego. Podawanie witaminy E u starszych pacjentów, może zwiększyć odpowiedź immunologiczną, przez co zmniejsza ryzyko infekcji. Dodatkowe korzyści to zmniejszenie zmęczenia, ochronę wątroby, podwyższone zachowanie pamięci i bólu ze względu na właściwości przeciwzapalne, witaminy za. Witamina E może również obniżyć ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona i umożliwia diabetykom wydajniej przetwarzać insuliny. Dodatkowo, zgodnie z raportem 2002 od epidemiologów zajmujących się holenderskim badaniu w 1990, wysokie spożycie witaminy E zmniejsza ryzyko zachorowania na chorobę Alzheimera.

Witamina B12

Witamina B12 jest rozpuszczalną w wodzie witaminą, która umożliwia wytwarzanie erytrocytów, DNA i zdrowych komórek nerwowych. Zgodnie z Mayo Clinic, osoby starsze są na najwyższym zagrożonych niedoborem tej podstawowej witaminy. Niedobór witaminy B12 może powodować objawy psychiczne i neurologiczne zaburzenia, takie jak osłabienie mięśni, zmiany nastroju, ruchy chwiejne, demencja, niskie ciśnienie krwi i zaburzenia widzenia. Zgodnie z Mayo Clinic, objawy mogą pojawiać się z poziomu B12, które są po prostu poniżej normalnego poziomu.

Witamina D

Witaminy D można otrzymać z mleka i jajek, ryb, i jest wytwarzana przez skórę w wyniku ekspozycji na światło słoneczne. Witamina D pomaga organizmowi w absorpcji wapnia dla optymalnego zdrowia kości; Tak więc, witaminy D może zmniejszyć ryzyko rozwoju osteoporozy, niektórych nowotworów i chorób autoimmunologicznych, osteomalacja (osłabienie mięśni i kości) oraz wysokie ciśnienie krwi. Zgodnie z Mayo Clinic, wśród osób starszych są w grupie wysokiego ryzyka wystąpienia niedoboru witaminy D. Według AARP, starszych mężczyzn z niskim poziomem witaminy D są na znacznie zwiększone ryzyko problemów z pamięcią, zaburzenia uwagi i problemy z logiką