adcov.com

Witaminy dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów

Witaminy dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów


Reumatoidalne zapalenie stawów jest przewlekłą, układową, chorobę zapalną, która atakuje stawy i otaczających mięśni. Chociaż dotyka ponad 6,5 mln osób w Stanach Zjednoczonych, kobiety w wieku od 30 do 60 są trzy razy częściej niż mężczyźni do rozwoju choroby. Przyczyny RA nie są znane, ale tradycyjne leczenie lekami przeciwzapalnymi lub steroidowych zwykle przez całe życie. Mimo dużych badaniach klinicznych były rzadkie, mogą być witaminy, które pomogą kobietom z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Witamina D

Najnowsze badania wskazują, że witamina D może przeważyć wszystkie inne witaminy w zapobiegając reumatoidalnego zapalenia stawów u kobiet. Iowa Kobiet Health Study, które po około 30.000 kobiet w wieku od 55 do 69 w ciągu 11 lat, wskazują, że witamina D pomaga chronić szczególnie starsze kobiety przed chorobą. Badania wykazały, że kobiety, których dieta była bogata w witaminy D miały najniższą częstość występowania reumatoidalnego zapalenia stawów. Według badacza Kenneth G. Saag, MD, pacjenci, którzy spożywane mniej niż 200 jednostek międzynarodowych witaminy codziennie miał 33 procent większe ryzyko zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów, niż kobiety, które spożywały większe dawki.

Witamina C

Podczas 2008 Damski zdrowia Badanie, przeprowadzone przez naukowców z Harvard School of Public Health i Brigham i Szpitala Kobiet, przeczy poprzednich badań z udziałem witaminy C, wielu lekarzy nadal polecam witaminy dla kobiet z reumatoidalnym zapaleniem stawów. W teorii jest to, że szkodliwe wolne rodniki gromadzą się w reumatycznych stawów, powodując stan zapalny. Witamina C jest przeciwutleniaczem, który unieszkodliwia wolne rodniki, więc wynikałoby, że witaminy mogą pomóc w zapobieganiu, że stan zapalny. Zalecana dawka wynosi 600 mg na dobę. Ponieważ witamina C jest wchłaniana przez organizm bardziej efektywnie poprzez żywność niż suplementy, jeść ananas, brokuły, papryka, kantalupa, truskawki, pomarańcze, kiwi i różowe grejpfruty.

Witamina E

Witaminy E jest w tej samej kategorii, jak witamina C, przeciwutleniacz, który może pomóc w zapobieganiu zapalenia stawów, słowo robocze są "może". Jedzenie nie jest dobrym źródłem tej witaminy, więc chociaż zalecana dawka dobowa wynosi 30 jm, dla kobiety z reumatoidalnym zapaleniem stawów, zaleca się 400 jm.

Beta-karoten

Choć ostatnie badania jest niezgodny z nowszych badań, beta-karoten jest, że działa podobnie jak witamina C i E. Wiele kobiet przysięgać beta-karotenu, twierdząc, że zmniejsza swoje objawy bólu i obrzęku. Zalecana dawka dobowa wynosi 25.000 jm.

Inne możliwości

Selen może walczyć reumatoidalne zapalenie z dawek dobowych 200 do 300 mikrogramów. Cynk, wraz z miedzią, wytwarza enzym przeciwzapalne nazwie dysmutaza ponadtlenkowa. Znaleziono w zapalnie stawów, enzym neutralizuje złe wolne rodniki. Dzienne zalecane dawki są 30mg cynku i 2 mg miedzi.