adcov.com

Witaminy dla kobiet w wieku 19-25

Witaminy dla kobiet w wieku 19-25


Odpowiednie witaminy dla swojej płci, wieku i etapu w życiu może być ważnym czynnikiem dla życia długie, zdrowe życie. Kobiety w wieku od 19 do 25 mogą zapobiegać warunki jak osteoporoza, udar mózgu, choroby serca i wielu innych chorób, poprzez przyjmowanie witamin w swoich wczesnych lat 20.. Kobiety są też bardziej podatne na niedobory witamin niż mężczyźni z powodu menstruacji i potrzebują wyższych dawek niektórych witamin, w tym witaminy dla zdrowej ciąży, dla osób rozważających założenie rodziny w przyszłości.

Wapń

Wapnia zmniejsza ryzyko rozwoju osteoporozy, choroby, która powoduje utratę masy kostnej, w wyniku zwiększonego ryzyka złamań kości. Ponieważ kobiety są bardziej podatne na rozwój osteoporozę niż mężczyźni, kobiety w wieku od 19 do 25 powinna 500 mg do 600 mg wapnia dwa razy dziennie. Ciało nie jest w stanie wchłonąć więcej niż 600 mg wapnia na raz, więc powinieneś miejsca na swoich dawkach.

Kwas foliowy

Kwas foliowy jest szczególnie ważny dla młodych kobiet w wieku 25 i mocy, która jest w ciąży lub planu na poczęcie w przyszłości. Kwas foliowy zmniejsza ryzyko urodzenia dziecka z wadami wrodzonymi, a także obniża poziom homocysteiny w organizmie. Podwyższony poziom homocysteiny może narazić Cię na ryzyko udaru mózgu i choroby serca. Kobiety 25 i w powinna 400 mcg kwasu foliowego na dobę.

Magnez

Wapnia i magnezu praca ręka w rękę. Magnez działa, aby zapobiec gromadzeniu się wapnia w organizmie, które mogą prowadzić do zwapnień lub kamieni nerkowych. Kobiety w wieku od 19 do 25 należy wziąć 200 mg magnezu dwa razy dziennie w połączeniu z wapniem.

Żelazo

Młode kobiety potrzebują żelaza, ponieważ tracą średnio 15 do 20 mg żelaza w trakcie miesiączki co miesiąc. Niedobór żelaza powoduje niedokrwistość, stan, który powoduje niski poziom czerwonych krwinek. Kobiety poniżej 25 roku życia powinny brać 15 mg żelaza dziennie.

Kwas pantotenowy

Kwas pantotenowy, znany również jako witamina B5 może pomóc w zmniejszeniu stresu i depresji u kobiet. Kobiety, które są ubogie w witaminy B5 są bardziej narażone na depresję, zmęczeni i mają zwiększone ryzyko zakażenia. Najważniejszą funkcją kwasu pantotenowego jest jego zdolność do rozkładania węglowodanów, tłuszczów i białek w organizmie i przekształcenie ich w energię. Kobiety 25 i mocy należy wziąć 150 mg dwa razy dziennie.