adcov.com

Witaminy dla cholesterolu

Dorośli, którzy jedzą zbyt dużo produktów pochodzenia zwierzęcego istnieje ryzyko podwyższonego poziomu cholesterolu. Zmniejszenie poziomu cholesterolu i tłuszczów nasyconych w diecie w połączeniu z witaminami pomogą niższe szanse na udar mózgu lub choroby serca.

Rodzaje

Trzy liczby tworzą poziom cholesterolu we krwi. Pierwsza cyfra jest cholesterolu całkowitego we krwi; Drugi jest LDL lub złego cholesterolu; i HDL jest trzeci, który jest uważany jako z wątroby.

Rozważania

Numery HDL u mężczyzn i kobiet powinno być około 35, podczas gdy poziom LDL powinien być poniżej 160. Te pomiary są w miligramach na decylitr. Osoby z historią choroby serca, cukrzyca czy palenie powinien mieć poziom LDL poniżej 130.

Obniżenie stężenia cholesterolu frakcji LDL

Obniżyć poziom cholesterolu w żywności do 300 miligramów dziennie lub mniej. Unikaj jedzenia zbyt wielu jaj, czerwonego mięsa i wątroby i zachować tłuszczów nasyconych do mniej niż 10 procent dziennego zapotrzebowania na kalorie.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Przez dietę bogatą w świeżej żywności, otrzymasz cenne witaminy dla cholesterolu. Biorąc 250 miligramów witaminy C dziennie zwiększa poziom dobrego cholesterolu, czyli HDL przy jednoczesnym obniżeniu poziomu LDL. Witamina E zapobiega zatykaniu tętnic LDL, więc biorąc do 600 IU dziennie jest zalecane.

Pokarmy, które zawierają witaminy

Pokarmy, które zawierają witaminę C to: ciemny zielony, warzywa liściaste, brokuły, owoce cytrusowe i ziemniaki. Witamina E występuje w olejach, orzechy, brokuły i szpinak.