adcov.com

Wirusowe zapalenie wątroby typu C & Joint Pain

Przez 4 milionów ludzi nosicieli wirusa zapalenia wątroby typu C, znany również jako HCV w Stanach Zjednoczonych. Na całym świecie jest około 170 milionów ludzi zakażonych wirusem. Zapalenie wątroby typu C jest chorobą, która ma wpływ na wątrobę i może powodować ból stawów. Po zainfekowaniu wirusem, osoby może rozwinąć się przewlekłe zapalenie wątroby typu C, formę Ważne jest, aby zwrócić się do lekarza w celu uniknięcia dalszych komplikacji z występujących.

Ostrego i przewlekłego zakażenia HCV

Około 85 procent ludzi, którzy mają zapalenie wątroby typu C zakażonych przewlekle się później; Ta infekcja zwykle trwa od dziesięcioleci. Pozostałe 15 procent HCV mają ostrej infekcji, które mogą zostać rozwiązane w ciągu kilku tygodni do kilku miesięcy. Przewlekłe zapalenie wątroby jest, gdy występuje stan zapalny w wątrobie. Z biegiem czasu, ten stan może prowadzić do zwłóknienia, która jest bliznowacenie w wątrobie. Jeśli blizny pogarsza, staje się marskość wątroby. Pacjenci, którzy mają marskość może skończyć się niewydolności wątroby lub innych problemów związanych marskość wątroby, takich jak rak wątroby.

Skrzynia biegów

Zapalenie wątroby typu C jest przenoszony przez krew. Zarażona krew i produkty z krwi zakażonych, jak igieł stosowanych dożylnie zażywających narkotyki mogą przenosić HCV. Wirus może być również przenoszone drogą płciową. Około 1 do 4 procent zakażonych małżonków nie zostać zarażone ich małżonków, ponieważ wirus skontrolowanych HCV zostaje odizolowane w nasieniu, wydzielinie pochwowej i śliny. Transmisja nie wykazano, aby wystąpić z karmienia piersią, kaszel, pocałunki, przytulanie, kichanie, dzielenie naczyń lub kieliszków i szklanek oraz przypadkowy kontakt. Unikaj dzielenia szczoteczki do zębów i maszynki do golenia.

Symtoms

Objawy związane z zapaleniem wątroby typu C są różne dla każdego osobnika zakażonego. Około 25 procent zakażonych pacjentów, które mają ostre zapalenia wątroby typu C świadka zmęczenie, brak apetytu, bóle mięśniowe i stany podgorączkowe. Czasami pojawia się żółtaczka, która jest, gdy oczy i / lub skórę żółkną. Pozostałe 75 procent osób zakażonych pokazać kilku do żadnych objawów wirusa na początku. Ból stawów jest jedną z krótszych objawów związanych z HCV.

Są też inne warunki związane z HCV, w tym kilka dodatkowych-wątroby problemów, które znajdują się poza wątrobą. Stan najważniejszym jest cryoglobulnemia, który występuje, gdy powstają nieprawidłowe przeciwciała HCV ze stymulacją limfocytów, znany również jako białe krwinki. Objawy związane z tym zaburzenia to osłabienie, obrzęk lub ból stawów, wysypka na skórze, że fioletowo jest podniesiony (przeważnie znajdujący się w dolnej części nogawek), obrzęk nóg i stóp i nerwobóle.

Diagnoza

Badania krwi podano w celu wykrycia HCV w organizmie.

Leczenie

Terapie lekowe podano, w tym cotygodniowych strzałów pegylowanym interferonem alfa i rybawiryną leku doustnego o nazwie, dwa razy na dobę. Leczenie będzie sprzątać wirusa z krwi.