adcov.com

Wielkość Średnia Vs. mózgu Wielkość mózgu Alzheimera

Choroba Alzheimera jest nieuleczalna i śmiertelna choroba. Choroba powstaje w mózgu i w ten sposób wpływa na mózg. Masa mózgu jest chora, a także różne części mózgu.

Normalny mózg

Przeciętny dorosły ludzki mózg waży około 3 kg i jest około 1200 centymetrów sześciennych. Mózg jest największą częścią mózgu i kontroluje różne aspekty ludzkiego ciała, od myślenia do zapachu do wspomnień.

Mózg Alzheimera

Z mózgu pacjenta z chorobą Alzheimera jest zauważalnie mniejszą masę niż normalny mózg. Korę (warstwa zewnętrzna mózgu) wyraźnie kurczy się, skurcz hipokampa jest widoczne, a komory wzrostu.

Zmiany mikroskopowe

Pod mikroskopem, naukowcy stwierdzili, że u pacjentów z chorobą Alzheimera mają mniej komórek nerwowych i synaps. Osadzały tablice lub białka pomiędzy komórkami nerwowymi, są częste. Sploty, które są martwe i umierające komórki nerwowe, które zawierają inne białko, są także wspólne.

Tablice i Tangles

Tablice i sploty są bardziej widoczne w miarę postępu choroby. Te dwie cechy choroby Alzheimera są intensywnie badane w celu ustalenia, co je powoduje i dlaczego się pojawiają.

Więcej informacji

Stowarzyszenie Alzheimera zapewnia pacjentów i ich opiekunów na temat zasobów, w tym objawów choroby, możliwości leczenia i rokowanie.