adcov.com

Większość Usuwanie Skuteczne Brodawka

Większość Usuwanie Skuteczne Brodawka


Znalezienie skutecznej metody usuwania brodawek może być procesem frustrujące i czasochłonne. Podczas gdy niektóre brodawki mogą zniknąć na własną rękę w czasie, inne są uparci i wymaga leczenia. Brodawki najczęściej pojawiają się na twarzy, stóp i rąk, ale mogą rosnąć niemal w dowolnym miejscu na ciele, zgodnie z American Academy of Dermatology (AAD). Start środków są zazwyczaj pierwszym krokiem w usuwaniu brodawek.

Duct Tape

Taśma srebrny używany do wszystkiego, od naprawy dziury do usuwania kłaczków może być również skuteczne w usuwaniu brodawek. Leczenie brodawek taśma Duct zaczyna pokrywając brodawkę małym kawałkiem taśmy przez sześć dni. Siódmego dnia, taśma jest usuwana, a brodawka moczy się w ciepłej wodzie, a następnie traktowanie z pumeksu lub płyty ściernym. Płyta Emery lub pumeks kamień wciera się brodawki usunąć górne warstwy wzrostu, stopniowo zmniejszając rozmiar. Taśma ponownie nakłada się brodawką i proces powtarza się co sześć dni, aż brodawka zniknie.
Badanie opublikowane w wydaniu Archives of Pediatric i Adolescent Medicine październiku 2002 okazało się, że taśma jest bardziej skuteczne w usuwaniu brodawek niż zamrożenie wzrosty. Badania wykazały, że 85 procent pacjentów stosujących taśmę zobaczył ich brodawki znikają, a brodawki zniknęły tylko 60 procent pacjentów włączonych do krioterapii lub zamrażania, grupy.

Leczenie w domu

Over-the-counter leki usuwania brodawek, zawierające kwas salicylowy może być pomocna w usuwaniu brodawek czy metoda taśma jest nieskuteczne. Lek ten jest stosowany bezpośrednio na brodawki, zaś brodawka później moczy się w ciepłej wodzie i rozciera się z pumeksu lub płyty ściernym. Należy zachować ostrożność, aby uniknąć leków brodawek na zdrową skórę wokół brodawki. Wart leki są dostępne w postaci płynnej lub podkładki. Leczenie może trwać do trzech miesięcy, aby całkowicie usunąć brodawkę. Gdy nie ma obecnie dowodów na brodawki lub bez ciemnych ziaren widoczne w skórze, leczenie można przerwać.

Leczenie medyczne

Uporczywe kurzajki i brodawki rosnące w newralgicznych obszarach ciała, konieczne może być leczone przez lekarza. Jeśli brodawka odporny leczenie, lekarz może zalecić leczenie tropikalnej leku o nazwie kantaryda. Trzy do ośmiu godzin po kantaryda nakłada się na skórę, brodawka zacznie blistra. Podczas obserwacji wizyty u lekarza, martwy naskórek wynikające z pęcherzy zostanie usunięty.
Krioterapia może być stosowany do usuwania na skórę poprzez zabijanie komórek z ciekłym azotem, specjalne rozwiązanie, które zamraża brodawkę. Proces ten może być bolesna i może być potrzebne przed brodawka jest całkowicie usuwany kilka zabiegów. Krioterapia leczy 50 procent brodawki po jednym zabiegu, zgodnie z American Osteopathic College of Dermatology.
Brodawki może być również usunięta poprzez odcięcie lub spalania, mimo że te metody leczenia mogą powodować blizn. Zabiegi laserowe mogą być również używane do usuwania brodawek i zazwyczaj nie wytwarzają blizny.