adcov.com

Wedge Złamanie kręgosłupa

Wedge Złamanie kręgosłupa


Złamanie klina, zwany także złamanie kompresyjne, czy upadek jednego z kręgów poszczególnych kości, które składają się na kręgosłup. Jak kręgi zawalają się zwykle na jednej stronie podczas urazu pleców, spadł kręg tworzy trójkąt lub klin, przed otaczającym kręgów.

Przyczyny

Osteoporoza lub rozrzedzenie kości, jest najczęstszą przyczyną złamania klina. A ryzyko choroby zwiększa się z wiekiem, z ryzykiem złamań klinowych również wzrasta wraz z wiekiem. W młodszych i zdrowszych ludzi, wypadek samochodowy lub upadek może spowodować złamanie klina.

Powikłania

Zapadnięty kręg powoduje silny ból, gdy wniesiony nerwu. Klin, że pęknięcie rdzenia kręgowego skutki może spowodować utratę czucia w okolicy kończyn.

Leczenie

Lekarze traktują najbardziej łagodną do umiarkowanej klinowe z unieruchamiania złamań w klamra dla sześciu do 12 tygodni. Leczenie Brace nie tylko pomaga złagodzić ból, ale również wzmacnia normalne ustawienie kręgosłupa w celu zmniejszenia deformacji, takich jak "garbus" wygląd. Inwazyjne zabiegi chirurgiczne dla cięższych przypadkach obejmować wstrzykiwanie cementu kostnego do złamania, która natychmiast przywraca kształt kręgosłupa i rdzenia fuzji, w której lekarze wykorzystać płytę podłączyć złamania kręgów do zdrowych.