adcov.com

Wczesnych etapach Ospa wietrzna

Ospa wietrzna jest powszechną chorobą spowodowana zakażeniem wirusem ospy wietrznej i półpaśca (VZV). Objawy tej choroby, zwłaszcza te związane z charakterystyczną wysypką, występuje w etapach i identyfikacji choroby jest na ogół proste.

Rama czasowa

Ospa - to swędzące czerwone rany spowodowane przez choroby - pojawiają się między 10 a 21 dniem po infekcji VZV, zgodnie z Medline Plus, i rozwijają się przez kilka dni.

Wysypka

Wysypka ospa rozwija się w trzech etapach, które mogą wystąpić jednocześnie. Po pierwsze, ospy pojawiają się różowe lub czerwone podniesiony swędzące uderzeniami. Te stają się pęcherze wypełnione płynem przed suszeniem i strupy na, zgodnie z Mayo Clinic.

Syfilis

W trakcie przebiegu choroby w zakresie od 250 do 500 ranami zwykle pojawia się, zgodnie z Medline Plus. Generalnie tylko zbyt porysowana lub zainfekowany ospy pozostawi blizny.

Inne objawy

Ospa wietrzna może również powodować gorączkę, niestrawność, bóle głowy, drażliwość i suchy kaszel, zgodnie z Mayo Clinic. Objawy te mogą nastąpić przed lub w tym samym czasie, co wysypki. Medline Plus mówi większość dzieci pokazują, gorączka, utrata apetytu lub nudności pojawia się kilka dni przed wysypką.

Ostrzeżenie

Ospa wietrzna rozprzestrzenia się łatwo. Osoba z ospa wietrzna jest chorobą zakaźną od jednego do dwóch dni przed wysypka pojawia się i pozostaje ich tak długo, jak zaraźliwa rany nie suszone i uzdrowił.