adcov.com

Wczesne stadium raka piersi

Wczesnym stadium raka sutka spowodowane przez tworzenie się nienormalnych komórek w tkance piersi może być opisane jak rak piersi w stopniu I, IIA, IIB lub IIIA. Kobiety te etapy mają dłuższą przeżywalność w porównaniu z kobietami z bardziej zaawansowanych stadiach raka sutka. Kobiety w tych etapach można także wybrać, jak traktować je chirurgicznie - te opcje są ograniczone, gdy przesuwa się i rozprzestrzenia się do innych narządów.

Definicja

Zgodnie z womenshealth.gov wczesnym stadium raka sutka jest nowotwór sutka został przeniesiony do sąsiednich węzłów chłonnych, ale nie w innych obszarach organizmu.

Znaki

Zgodnie z Mayo Clinic, wczesne objawy raka piersi obejmują łuszczenie skóry brodawki, odwrócony sutek, krwawy wyciek z brodawki i zaczerwienienie i pit na piersi. Może to również spowodować bryłę piersi lub niezwykłego gęstnienia piersi, zmiany w wielkości lub kształtu piersi i wgłębienia piersi.

Testy

Dwa testy, zwane Ocotype DX i MammaPrint, pomaga oszacować ryzyko nawrotu raka piersi i skuteczność niektórych zabiegów. Pomaga to lekarze zalecają najlepsze leczenie wczesnego stadium raka piersi.

Leczenie

Leczenie we wczesnym stadium raka piersi obejmuje operacji oszczędzających pierś, która usuwa tylko tkankę rakową i masectomy. Masectomy usuwa całe piersi.

Skuteczność

Według National Cancer Institute, zarówno chirurgii oszczędzającej pierś i masectomy mają taką samą skuteczność w przedłużając życie kobiety.