adcov.com

Wczesne objawy raka pęcherza moczowego

National Cancer Institute szacuje, że w 2009 roku ponad 70.000 osób będzie z rozpoznaniem raka pęcherza moczowego, i ponad 14.000 ludzi umrze z powodu tej choroby. Pęcherz jest organem w dolnej części brzucha, która przechowuje moczu. Ten artykuł daje przegląd wczesnych objawów raka pęcherza moczowego, ale nie jest to narzędzie do diagnostyki. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z tych objawów, należy skonsultować się z lekarzem w celu przeprowadzenia badania. Objawy te mogą być również objawy infekcji lub kamienia, więc ważne jest, aby być odpowiednio zbadane.

Czynniki ryzyka

Białe osoby są dwukrotnie częściej otrzymują diagnozę raka pęcherza niż Afroamerykanów czy Latynosów, a te z rodzinną historią choroby są na zwiększone ryzyko. Kiedy osoba zdiagnozowano raka pęcherza raz, jest on również na większe ryzyko, aby być ponownie zdiagnozowano choroby. Używanie tytoniu, płeć męska, starszy wiek i są również wszystkie czynniki ryzyka zachorowania na raka pęcherza moczowego.

Rodzaje

Są trzy rodzaje raka pęcherza i raka należą do każdej grupy w zależności od stadium zaawansowania raka w momencie rozpoznania. Te trzy kategorie, w celu nasilenia: powierzchownych nowotworów, mięśniowej nowotworów właściwej, inwazyjne i przerzutowych nowotworów. Rodzaje nowotworów w każdej grupie są różne w sposób zachowują, rokowania i jak są traktowane.

Objawy

Najczęstsze objawy raka pęcherza moczowego to mocz zabarwiony krwią, ból przy oddawaniu moczu i konieczności parcie na mocz, nawet jeśli nie jest produkowany w moczu i pęcherz jest pusty. Mogą to być również objawy infekcji, więc jeśli masz to, to najlepiej udać się do lekarza na badania kliniczne.

Diagnoza

Kiedy do lekarza, on może zrobić kilka testów oprócz badania fizykalnego. Badanie fizykalne może obejmować badanie brzucha, odbytu i miednicy. Badania moczu będą zamawiane, aby sprawdzić złośliwych (komórek nowotworowych) i krwi, a także wszelkich innych możliwych przyczyn dolegliwości, takich jak bakterie lub infekcji. Pielografia można zrobić. To jest, gdy lekarz wkłada barwnika do naczynia krwionośnego. Barwnik wiąże się następnie z moczem, co pozwala pęcherza stają się widoczne na wszystkich promieni rentgenowskich. Kolejny test lekarz może zrobić nazywa cystoskopia. To jest, kiedy lekarz używa cienkiej rurki, która ma na nią światło, aby zobaczyć prawo do pęcherza. On wstawia rurkę przez cewkę moczową do badania pęcherza. Często odbywa się to w znieczuleniu.

Rokowanie

Wczesny rak pęcherza moczowego ma wysoki wskaźnik przeżycia, o 85 proc. Inwazyjnego raka pęcherza moczowego ma niższy wskaźnik przeżycia i przerzutowego raka pęcherza moczowego, który rozprzestrzenił się na inne narządy ma niski wskaźnik przeżycia. Jedynie około 5 procent osobników z rozpoznaniem raka pęcherza moczowego z przerzutami są wciąż żywe dwóch lat po rozpoznaniu.