adcov.com

Wątroba problemów związanych z alkoholem

Wątroba problemów związanych z alkoholem


Wątroba odgrywa ważną rolę w organizmie, w celu zapewnienia środków chemicznych rozkładu cukru i tłuszczu, białka z pożywienia. Nadmierne ilości alkoholu może zaszkodzić wątrobie i spowolnić rozwój i regulację ważnych chemikaliów. Może to prowadzić do takich chorób jak stłuszczenie wątroby, zapalenie wątroby i marskość wątroby.

Stłuszczenie wątroby

Stłuszczenie wątroby nagromadzenie tłuszczu w wątrobie, co proces chemiczny, który rozkłada tłuszczu zakłócają alkoholu. Stłuszczenie wątroby powoduje zmęczenie, utrata masy ciała, ból brzucha i uczucie dezorientacji.

Wirusowe zapalenie wątroby typu

Wirusowe zapalenie wątroby typu jest dowolnym stanem zapalnym wątroby. Niektóre przypadki zapalenia wątroby są spowodowane przez infekcje wirusowe, a wielu jest zaraźliwa. Zapalenie wątroby wywołane spożyciem alkoholu nie jest zakaźny i zazwyczaj towarzyszą objawy, takie jak nudności, żółtaczka i bóle brzucha.

Marskość

Marskość wątroby jest tworzenie się tkanki bliznowatej w wątrobie. Tkanka blizny wpływa na normalne funkcje wątroby, a często prowadzi do całkowitego uszkodzenia wątroby. Objawy marskości wątroby rozwija się powoli w czasie i są podobne do wątroby, ale jest o wiele bardziej poważne i dłużej. Ekstremalne nudności, żółtaczka i skurcze są wspólne z marskością wątroby.

Komplikacje

Każdy stan związany z problemami alkoholowymi w wątrobie ma swój własny zestaw objawów. Istnieje kilka poważnych powikłań, które mogą wyniknąć z spowodowane alkoholem problemy z wątrobą. Powikłania te obejmują wysokie ciśnienie krwi, krwawienie wewnętrzne, gromadzenie się płynu w brzuchu, wysokie ciśnienie krwi, raka i śpiączkę.

Leczenie

Leczenie stłuszczenia wątroby jest, aby pozbyć się przyczyny i przestać pić alkohol. Alkoholowe zapalenie wątroby zwykle wymaga hospitalizacji i podawanie kilku leków w celu przeciwdziałania skutkom alkoholu w wątrobie. W przypadkach stłuszczenie wątroby i zapalenie wątroby, wątroba uleczy na czas po problem lub zakażenie jest eliminowane. Marskość wątroby, jednak powoduje trwałe bliznowacenie i nie mogą być odwrócone.