adcov.com

Warzywa i potrawy

Warzywa i potrawy


Twoja matka chyba mówiłem do "jedz warzywa" i że wciąż dobra rada, gdy jesteś dorosły. Większość warzyw są bogate w żywieniu i mało kalorii i tłuszczu.

Ile powinienem jeść?

Rząd USA zalecali pięć porcji dziennie owoców i warzyw (5aday.gov). Dziś rządu jedzenie piramida podkreśla, że ​​liczba warzywa należy jeść zależy od poziomu aktywności i potrzeb kalorycznych.

Jakie powinienem jeść?

Centrum Kontroli Chorób wynika, że ​​dla optymalnego żywienia, należy jeść warzywa z każdej grupy kolorów, w tym ciemnozielonych warzywach liściastych, Squash żółty, pomarańczowy słodkie ziemniaki, ciemne żywności, takich jak czarnej fasoli i bakłażanem i czerwonych warzyw, takich jak pomidory.

Wartość odżywcza warzyw

Większość warzyw są wysokie w ważnych składników odżywczych, takich jak minerały i witaminy, a także włókna pokarmowego. Z kilkoma wyjątkami, są także warzywa o niskiej zawartości tłuszczu.

Konserwacja warzyw i Waga

Według CDC, jedzenie owoców i warzyw jest ważną strategią dla utrzymania zdrowej wagi. Warzywa o niskiej zawartości tłuszczu i kalorii, ale pomoże Ci czuć się pełna.

Ostrzeżenie

Kilka warzywa, takie jak awokado i oliwek, zawierają znaczne ilości tłuszczu. Tłuszczu zawierają nienasycone i serce jest zdrowe, ale tych, którzy oglądają ich spożycia kalorii należy jeść tych warzyw tłuszczowe z umiarem.