adcov.com

Wartość odżywcza Taro Korzenia

Wartość odżywcza Taro Korzenia


Taro korzeń, pożywienie na wyspach Pacyfiku, może być gotowane i tłuczone do utworzenia POI, lub może być pieczony, pieczone lub gotowane i dodaje do zup, sałatek, dań głównych i deserów. To zapewnia szereg istotnych składników odżywczych, w tym włókna, witaminy i minerały, ale nie jest dobrym źródłem białka lub tłuszczu.

Kalorii i makroskładników

Filiżanka plastrach, gotowane taro ma 187 kalorii, które pochodzą od 0,2 grama tłuszczu, 0,7 grama białka i 45,7 g węglowodanów, które zawiera. Węglowodany w korzeń taro to 6,7 g błonnika, co stanowi 27 procent wartości dziennej. Światłowód może pomóc obniżyć poziom cholesterolu i ryzyko zachorowania na raka i choroby serca, zmniejszają ryzyko wystąpienia zaparcia i pomaga kontrolować poziom cukru we krwi i masy ciała.

Zawartość witaminy

Każdy 1-cup porcja korzenia taro zapewnia 11 procent dziennej wartości (DV) dla witaminy C, 19 procent DV dla witaminy E i 22 procent DV dla witaminy B-6. Jedz korzeń taro wraz z co najmniej niewielkiej ilości tłuszczu, aby pomóc zapewnić, że witamina E wchłania, jak trzeba tej witaminy dla prawidłowego funkcjonowania układu odpornościowego, a także działa jako przeciwutleniacz, aby pomóc szkody graniczną do komórek. Witamina B-6 pomaga włączyć spożywanych pokarmów w energię i produkcji niektórych hormonów i witaminy C jest przeciwutleniaczem niezbędne do tworzenia kolagenu i gojenie się ran.

Niezbędne minerały

Taro jest dobrym źródłem składników mineralnych, zapewniając 30 procent DV dla manganu, 18 procent DV dla potasu, 13 procent DV dla miedzi i 10 procent DV dla magnezu i fosforu. Magnez, fosfor, miedź i mangan tworzą pomoc kości. Miedź jest niezbędna do tworzenia nowych komórek krwi. Potas jest ważne dla zamawiających mięśni i utrzymanie ciśnienia krwi staje się zbyt wysoka. Musisz magnezu do wytwarzania energii i fosforu do formowania DNA.

Inne uwagi

Upewnij się, że w pełni gotować korzeń taro, zanim je zjem. Taro zawiera szczawiany wapnia, który tworzy kryształy, które mogą spowodować, że grzybica jamy ustnej i gardła, kiedy jesz taro, że nie jest ugotowany całą drogę. Liście i łodygi rośliny taro również pożywne, dostarczając witaminy A i C, a także ryboflawiny i tiaminy, ale tylko liście z różowymi lub zielone łodygi są jadalne. Jak korzeń, liście i łodygi muszą być odpowiednio przygotowane tak, aby nie dokonać grzybica jamy ustnej.