adcov.com

Wanny z hydromasażem i Diabetycy

Wanny z hydromasażem i Diabetycy


Dla diabetyków, wanny z hydromasażem może być równie niebezpieczne, ponieważ są one terapeutyczne. Najlepiej jest zachować ostrożność, jeśli osoba z cukrzycą postanawia zrelaksować się w wannie z hydromasażem.

Funkcja

Przy temperaturach wahających się od 100 do 106 stopni Celsjusza, jacuzzi może zapewnić relaks i ukojenie dla obolałych mięśni.

Badania

W 1999 roku badanie zostało przeprowadzone przez naukowców kierowany przez dr Philip L. Hooper z Kolorado McKee Medical Center. Osiem uczestnicy namoczone w gorącej kąpieli na pół godziny, sześć dni w tygodniu, z stały ćwiczenia, diety, stabilnej normalnych leków i ich dawek. Ogólnie, średni poziom glukozy we krwi uczestników spadła i zgłosili zwiększone poczucie zdrowia.

Korzyści

Ze względu na wzrost temperatury ciała, gorące wanny może dostarczyć cukrzycę o zwiększonym przepływem krwi, podobnego do tego, który występuje podczas umiarkowanych ćwiczeń. Dla diabetyków z wykorzystaniem terapii insulinowej, ciepła zwiększa wchłanianie insuliny z miejsca wstrzyknięcia.

Zagrożenia

Diabetycy cierpią z neuropatią cukrzycową lub zmniejszył obrotu w ich kończyn, może nie być w stanie określić, czy woda jest zbyt gorąco na nogi lub nóg, które mogą prowadzić do oparzeń. Ze względu na szybkie zmiany temperatury ciała i ciśnienia krwi, kąpieli w wannie z hydromasażem może również powodować problemy dla chorych na cukrzycę z nadciśnieniem tętniczym.

Ostrzeżenie

Dla osób biorących strzałów insuliny, wyższe temperatury w wodzie może spowodować stopień absorpcji insuliny szybko wzrastać, zwiększając ryzyko hipoglikemii podczas gdy w wodzie. Jeśli bez nadzoru, cukrzycę może mieć epizod hipoglikemii i utopić.

Zalecenia

Jeśli diabetyków spuszcza z oczu na poziom glukozy we krwi przed wejściem do wanny z hydromasażem i unika długiego moczenia przed posiłkami, gdy hipoglikemia może łatwo wystąpić, wanny z hydromasażem może być korzystne uzupełnienie terapii cukrzycowej.