adcov.com

Waleriana i zespół jelita drażliwego

Waleriana i zespół jelita drażliwego


Zespół jelita drażliwego (IBS) jest zaburzeniem przewodu pokarmowego, które ma wpływ na jedną z pięciu Amerykanów, zgodnie z Narodowego Digestive Diseases Informacje Clearinghouse. Właściwości anty-lękowe Valeriana doprowadziły niektórych ludzi go używać w leczeniu IBS.

Znaczenie

Zespół nadwrażliwego jelita grubego jest spowodowane zbyt wrażliwym okrężnicy, który reaguje niekorzystnie na stres. W biochemicznych w korzeń waleriany wpływa na części mózgu, które regulują niepokój; zażyciu waleriany mogą zwalczać stres i uspokoić spasming układ trawienny.

Rodzaje

Istnieje kilka sposobów, aby podjąć waleriana na zespół jelita drażliwego. To jest w proszku, pigułki i formie nalewki; wiele osób wybiera napój waleriany herbaty, ponieważ może on być łączony z innymi składnikami, które czynią go łatwiejszym.

Dawkowanie

US National Library of Medicine i National Institutes of Health zaleca się dawkę od 300 do 1800 mg w postaci tabletek; 400 do 900 mg nalewki (1,5 do 3 g ziela) i sama od 1,5 do 3 g korzenia kozłka lekarskiego w 150 ml. wody do waleriany herbaty. Organizacje te nie zaleca stosowania waleriana dla dzieci.

Rozważania

Korzystanie z kozłka lekarskiego w leczeniu zespołu jelita drażliwego opiera się na tradycji, a nie dowodu naukowego. US National Library of Medicine i National Institutes of Health ostrzegają, że jej stosowanie nie zostało poddane rygorystycznym testom w celu określenia jego skuteczności u ludzi.

Ostrzeżenie

Waleriana może powodować działania niepożądane, takie jak bóle głowy, niepokój, zawroty głowy i obniżoną temperaturę ciała. Ponadto, przewlekłe stosowanie waleriana w dużych dawkach może spowodować powikłania, takie jak bezsenność, splątanie, szybkie bicie serca i wycofania.