adcov.com

Wady przemysłowe Środki zmiękczające wodę

Wady przemysłowe Środki zmiękczające wodę


Zmiękczacze wody przemysłowe są po prostu wersje dużej objętości z zmiękczania wody dla gospodarstw domowych i wykorzystują te same rodzaje procesów. Zalety i wady każdego procesu są "skalowane" w odniesieniu do nieruchomości komercyjnych, takich jak kompleksy mieszkaniowe, centra handlowe lub stosowane do celów przemysłowych. Jeśli rozważasz system zmiękczania wody, oznacza to ryzyko dzienny z twardej wody. Środki zmiękczające wodę nosić również ryzyko.

Wody zdemineralizowanej Zmiękczacze

Zdecydowanie najczęstszą formą zmiękczania wody dla systemów wysokiej głośności jest rodzaj wymiany jonowej. W tych zmiękczaczy, twarda woda przepływa przez złoże żywicy, gdzie jony wapniowe i magnezowe przywiera do złoża i są zastąpione przez jony sodu. Jony sodu nie powodują problemów ze skalowaniem w rurach lub sprzętu, a to zmiękczona woda nadaje się do wielu potrzeb. Jednak niektórzy ludzie mają warunki zdrowotne, które wymagają ograniczone spożycie sodu. System wymiany jonowej sodu stanowi zagrożenie dla zdrowia znacznej liczby osób. Niektóre systemy jonowymienne zastąpić wapń i magnez z jonów potasu. Potas stwarza zagrożenia dla zdrowia własnych, gdy spożywane w objętości. W każdym przypadku, minerały twardości zostały wymienione i nie usunięte. Dla procesów przemysłowych obejmujących parowanie lub jakiekolwiek kroki grzewczych, w których woda gotuje się, masz tylko zmienił skład swojej pozostałości mineralnej bez zmniejszania ilości pozostałości.

Ultrafiltracji

Ultrafiltrację (aż do i włącznie z odwróconej osmozy) obejmuje stosowanie filtrów, które trap wszystkie cząstki większe niż ich od porów membrany. Do filtracji oceniono 0,1 mikrona i mniejsze, to obejmuje usunięcie wszystkich bakterii i większość większych minerały koloidalne. Filtrów znamionowych 0.001 mikronów, wszystkie wirusy i minerałów koloidalnych i sole wodnej i najbardziej rozpuszczone substancje organiczne są również usuwane. System ten wytwarza miękką wodę.

Niestety wyższy poziom filtracji, wyższe koszty wykonania instalacji i kosztów bieżących do konserwacji i wymiany filtra. Na najwyższych szczeblach filtracji, odwróconej osmozy typu, obejmuje inwestycje w wysokie ciśnienie pompy do wymuszania wody przez bardzo drobne filtry. Jedynym sposobem, aby zwiększyć objętość wody zmiękczonej jest pomnożyć liczbę filtrów w jednoczesnym stosowaniu.

Woda destylacji

Woda destylowana jest wytwarzana przez obracanie się źródło wody w parę wodną, ​​zwykle w temperaturze wrzenia go i zbierając uwolniony pary. Ten czysty pary wodnej oziębia się w etapie kondensacji a otrzymaną czystą wody ilości minerałów, organicznych lub innych zanieczyszczeń jedynie śladowe.

Jak z ultrafiltracji, to wysokiej jakości miękka woda jest drogie w produkcji, w ilości. Jeśli proces przemysłowy obejmuje korzystanie z wody chłodzącej, która uwalnia czysty pary pary, krok odzyskanie i kondensacja może okazać produktów odpadowych, w miękkiej wody użytkowej. W większości przypadków przemysłowych, woda destylowana obejmie dedykowanego systemu ogrzewania wody i kondensacji z czystym koszt.

Magnetyczne Środki zmiękczające wodę

Zwolennicy twierdzą, że korzystanie z magnetycznych lub ultradźwiękowych zmiękczacze wody będzie ciężko akt wody jak miękką wodą bez zdejmowania każdy z minerałów wchodzących woda twarda. Nie ma solidnych dowodów do tyłu lub całkowicie zaprzeczyć tych roszczeń.

Dla celów przemysłowych, magnetycznie zmiękczona woda niesie te same poziomy rozpuszczonych minerałów jak nieleczonej twardej wody. W przypadkach, w których pozostałości mineralne wody po podgrzaniu lub odparowanie są problemem, zmiękczacze magnetyczne będzie bezużyteczna.