adcov.com

Wady Klonowania Ludzi

Wady Klonowania Ludzi


Klonowania istot ludzkich jest proces tworzenia osoby, które są genetycznie identyczne, za pomocą metod naukowych. Kwestia klonowania w ogóle, i klonowania istot ludzkich, w szczególności, jest tematem gorącej debaty o zgodę oraz zdania odrębne, od owcy Dolly została sklonowana z powodzeniem w 1996 roku Istnieje kilka argumentów przeciw klonowania istot ludzkich.

Nadużywanie Świętości Życia Ludzkiego

Klonowanie człowieka jest proces, który polega biorąc jajko z ludzkiej kobiety, usuwając jądra, zastępując go materiału genetycznego z jądra innej komórki dorosłego, i używając "porażenia prądem" lub "kąpiel chemiczną" oszukać jajko do myślenia została zapłodniona. Jajko to zaczyna się dzielić, stając ludzki embrion. Proces ten stanowi krok w kierunku toczenia tworzenie ludzkiego życia w coś, co może być postrzegane jako rodzaj procesu produkcyjnego, gdzie ludzie są tworzone w laboratoriach na żądanie, a do niektórych specyfikacji.

Zagrożeń dla Zdrowia

Podobnie jak chów wsobny i linebreeding w selektywnej hodowli, klonowania ludzi niesie ze sobą znaczące ryzyko konieczności tworzenia istot ludzkich, które są niezdrowe, martwe lub znacznym stopniu niepełnosprawności. To właśnie z powodu utraty różnorodności genów, co prowadzi do intensyfikacji dobrych i złych cech genów dawcy w kolejnych pokoleniach. Również nowo sklonowane dziecko może wyglądać jak dziecko, ale nieść geny czterdzieści lat, co z pewnością mieć poważne konsekwencje dla zdrowia dziecka, które może cierpieć z powodu chorób wspólnych dla ludzi w starszym wspornika, takich jak zapalenie stawów, nawet w młodym wieku.

Obawy społeczne

Sklonowane osób może napotkać wiele piętno społeczne i komplikacji prawnych. To może doprowadzić do dezorientacji co do pozycji jednostki w rodzinie i społeczeństwie. Sklonowane dziecko będzie mieć tylko jedno z rodziców, który będzie także jego bliźniak genetyczny.

Etyka

Klonowanie jest uważana przez wielu za naruszenie podstawowych etycznych człowieka, jak to zakłada stworzenie człowieka, który wiele osób czuje się "zabawą w Boga." Jest też kwestia klonowania terapeutycznego, gdzie ludzkie zarodki są produkowane i stosowane do badań. Celem wytwarzania ludzkich embrionów w badaniach nad komórkami macierzystymi jest zbiorem komórek macierzystych, które mogą być wykorzystane aby dowiedzieć się więcej na temat rozwoju człowieka i leczeniu choroby. Wiąże się to z wielu względów etycznych ponieważ komórki macierzyste, uzyskiwane są z jaja po tym, dzieli się na pięć dni i proces ekstrakcji niszczy jaja.