adcov.com

W Objawy Flea Ugryź Alergie u ludzi

W Objawy Flea Ugryź Alergie u ludzi


Ludzie dotknięci przez ukąszenia pcheł mogą cierpieć z powodu reakcji alergicznej na ślinę pcheł, znany jako alergicznego pchlego zapalenia skóry. Psów i kotów są często identyfikowane jako gospodarze pcheł, ale gryzoni, ptaków i małych zwierząt futerkowych może również przenoszą pchły. Jeśli uważasz, że Twoje ukąszenia pcheł są od zwierząt innych niż psy lub koty, twoja reakcja może być więcej niż tylko alergię, i powinieneś zobaczyć się z lekarzem, aby wyeliminować możliwość pewnych chorób przenoszonych pcheł szczególnie powszechne w krajach rozwijających się.

Swędzenie skóry

Chociaż reakcje alergiczne różnić w zależności od indywidualnych, świąd jest jednym z głównych objawów alergicznego pchlego zapalenia skóry. Wszystkie ukąszenia pcheł powodować swędzenie, ale tych, którzy cierpią z powodu alergicznego pchlego zapalenia skóry wystąpić uczucie swędzenia całego ciała. Dzieci z reakcji alergicznych mogą zarysować aż rozwijać otwarte rany. Zapobieganie wtórnych infekcji poprzez zastosowanie anty-histaminy i krem ​​antybakteryjny do skóry regularnie przed pokrycie ukąszenia bandażami. Aby rozwiązać ten problem, albo mieć profesjonalny wytępić pchły lub zrobić samemu za pomocą bomb, pcheł i natychmiast zastosować leczenie spot do swojego psa lub kota.

Pokrzywka

Ukąszenia pcheł zostawić jeden, czerwony guz, podobny do ugryzienia komara. Jednak osoby cierpiące na alergię skóry pcheł może wystąpić wybuch uli wokół całego obszaru dotkniętego, a nie tylko jeden guz. Ule są obrzmiałe i wrażliwe, a częste drapanie nasila te objawy.

Wysypka

Fioletowo-czerwona wysypka jest kolejnym objawem alergii pcheł wyprysku u ludzi. Wysypka może pochodzić z obszaru zgryzu, ale rozłożone na skórę uporczywego drapania. Nałożyć hydrokortyzonu lub benzokaina krem ​​złagodzić objawy swędzenia, koją skórę i pomóc łuszczenie.

Czas trwania reakcji i

Zazwyczaj rozwija się reakcja alergiczna w ciągu 12 do 24 godzin po ukąszeniu pcheł. Reaktywne objawy trwają przez około tydzień. Jeśli poddane fumigacji lub w inny sposób wyeliminować pchły i ty lub inna osoba nadal wykazywać objawy alergii pcheł zapalenia skóry, skonsultować się z lekarzem w celu ustalenia przyczyny i wykluczyć inne możliwe warunki.