adcov.com

W jaki sposób wysokie ciśnienie krwi wpływają na układ trawienny?

W jaki sposób wysokie ciśnienie krwi wpływają na układ trawienny?

Wprowadzenie

Według American Heart Association, ponad 73 mln osób w Stanach Zjednoczonych mają wysokie ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi, znany również jako nadciśnienie jest powszechnym zaburzeniem, które pojawia się, gdy serce ma trudności pompowania krwi przez tętnice i żyły z powodu zatkania lub uszkodzenia układu krążenia. Wysokie ciśnienie krwi może powodować wiele problemów zdrowotnych od choroby serca do mózgu. Może również wpływać na wszystkie układy organizmu, w tym układu pokarmowego.

Nerki

Nerki są odpowiedzialne za filtrowanie odpadów, która przechodzi przez twoje ciało. Gdy nie działa prawidłowo, toksyny budowania wewnątrz krążącej krwi w organizmie. Może to powodować różne problemy. Wysokie ciśnienie krwi ma poważne piętno na nerki i zagęszczania przez zwężenie naczyń krwionośnych. Powoduje to mniejszy przepływ płynu przez nerki, a to z kolei sprawia, że ​​również nerki pracują ciężej niż oni mają robić. To może w końcu spowodować całkowite uszkodzenie nerek.

Żołądek

Podczas jedzenia, organizm naturalnie wyłącza niektóre dopływu krwi do innych części ciała i zwiększa dopływ krwi do żołądka i jelit, dzięki czemu są w stanie wykonywać swojej pracy. Jednak z osób cierpiących na wysokie ciśnienie krwi, wszystko z tętnic do naczyń włosowatych mogą ulec uszkodzeniu. Pozwala to mniej krwi, niż jest potrzebne, aby go do żołądka i jelit. Bez tego dodano krwi układ trawienny nie jest w stanie wykonywać na normalnym poziomie. To może prowadzić do różnego rodzaju problemów z trawieniem.

Leki

Nie tylko wysokie ciśnienie krwi może mieć wpływ na układ pokarmowy, ale leki, które mogą być umieszczone na kontrolować wysokie ciśnienie krwi może spowodować wiele problemów trawiennych. Najczęstszą z tych problemów jest zgaga. Blokery kanału wapniowego i beta-blokery są zarówno typowe leki stosowane w celu kontroli ciśnienia krwi. Niestety, leki te powodują wiele skutków ubocznych, w tym trawienne wypalenia serca, zaparcia i nudności.