adcov.com

W jaki sposób środki przeciwbólowe działają?

Leki

Gdy boli cię głowa, weź aspirynę. Kiedy zwichnąć kolano, wziąć ibuprofen. Kiedy masz operację, bierzesz morfinę. Ale w jaki sposób te leki zabrać ból z dala, i dlaczego jest tak wiele rodzajów? Ogólnie rzecz biorąc, leki te zmniejszają swoje doświadczenia bólu. W większości przypadków, pigułka wziąć albo będzie zakłócać sygnał nagłówek z obszaru poszkodowanej do mózgu, czy będzie to zmienić sposób, w jaki mózg interpretuje ten sygnał. Dwa główne rodzaje leków przeciwbólowych używamy są niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) i narkotyków.

NLPZ

NLPZ są dostępne zarówno over-the-counter i jak recept, bardziej popularnych typów jest ibuprofen, aspiryna i naproksen sodu. Jeśli wziąć ibuprofen, na przykład, że rozpuszcza się do krwi i dostaje się do pracy. NLPZ zawierać składniki, które blokują enzymy odpowiedzialne wytwarzania prostaglandyn, które są substancje chemiczne, które mogą uszkodzić tkanki pęcznieć. Gdy tkanki puchną, impulsy nerwowe do mózgu stają się coraz częstsze. Twój ibuprofen pigułka zakłóca ten proces, ograniczając liczbę sygnałów bólowych, które docierają do mózgu, co daje ulgę. Ta ulga trwa tak długo, jak NLPZ pozostaje aktywne w systemie. Niektóre NLPZ mają już aktywny okres niż inni, więc należy się odpowiednio do lekarstwami.

Narkotyki

W przeciwieństwie do leków z grupy NLPZ, narkotyki nie kierować problem - są nudne sensacją. Kiedy narkotyki, opioidy, zwane również rozpuścić w krwioobiegu, ale dołączyć do białek, które podejmują sygnały bólowe do mózgu. To zakłóca cykl bólu. Narkotyki również wprowadzić mózg i zmienić sposób ból jest odczuwalny. Innymi słowy, nie biorą od bólu, po prostu pozwolić mózg interpretować ból inaczej. Ze względu na ich skutki uboczne i tendencja do wejść w nawyk, narkotyki wymagają recepty. Niektóre przykłady środków odurzających są morfina i kodeina.

Jeden Leki nie działa dla Każdego

Teraz, gdy wiesz, jak działają, jak wiesz, jakie leki pomoże ból? NLPZ są zwykle stosowane w leczeniu wspólnych dolegliwości, takich jak skręcenia, bóle i skurcze menstruacyjne. Warunki te powodują to, co jest określane jako ból ostry lub ból, które trwa tylko tak długo, jak uszkodzenia lub stanu. Ból przewlekły, z drugiej strony, utrzymuje się nawet po czasie gojenia szkody. Fibromialgii przykład chronicznego bólu. Ponieważ przewlekły ból zazwyczaj nie ma widocznej przyczyny, narkotyki są często bardziej skuteczne. Oczywiście, różne leki przeciwbólowe wpływają na ludzi w różny sposób, bo nie ma dwóch osób dzielić ten sam skład chemiczny. To dlaczego tak wielu leków na rynku, i wiele innych testowane do użycia w przyszłości. Jeśli kiedykolwiek wątpliwości, czy leki przeciwbólowe będą pracować dla Ciebie, zapytaj lekarza lub farmaceutę.