adcov.com

W jaki sposób HIV wpływ na dzieci?

Rodzicielska HIV

Niezależnie od tego, czy dziecko ma HIV, czy nie, o dominującym wirusem HIV może mieć istotny negatywny wpływ na życie dziecka. Dzieci, które mają rodziców zakażonych HIV będzie dorastać w środowisku, które ma większą liczbę lekarzy i doradców, niż normalnie, w wyniku czego dzieci prawdopodobnie coraz bardziej niechętne iść do lekarza, gdy są potrzebne. Ich nosicielami HIV matka może wystąpić częste choroby, powodując nadmiar stresu i niepokoju. Dzieci w takiej sytuacji może mieć szybko dorosnąć i nauczyć się być opiekunem w stosunkowo młodym wieku. W zależności od ciężkości zakażenia HIV rodziców i czy został on opracowany na AIDS, dziecko może nauczyć się radzić sobie ze śmiercią w młodym wieku, jak również.

Zakażenie wirusem HIV i choroby dzieciństwa

Zakażenie HIV u dzieci na ogół pochodzi od matki, a może wystąpić w czasie ciąży, podczas porodu lub po porodzie w okresie karmienia piersią. Zakażenie może prowadzić do częstszych i ciężkich przypadkach typowych chorób wieku dziecięcego, i może powodować zakażenia oportunistyczne, takie jak gruźlica, drożdżycy narządów płciowych i jamy ustnej, zapalenie płuc i form, które są zazwyczaj widoczne w późnym stadium chorych na AIDS, jak również. Bez odpowiedniego leczenia antyretrowirusowego, aby powstrzymać infekcję, 60% do 75% dzieci zakażonych HIV może umrzeć, zanim osiągnie wiek pięciu.

Wzrostu i rozwoju

Dzieci urodzone z HIV często szereg problemów fizycznych. Częste infekcje i przewlekłe zmęczenie może spowodować te dzieci słabo rośnie, powodując zahamowania ogólnego wzrostu. Ponieważ HIV mogą mieć negatywny wpływ zarówno apetytu osobnika i ich układu pokarmowego ogólnie wielu dzieci zakażonych HIV często mają problemy mięśniową lub utrzymania ciężaru. Poznawczo, tak długo jak nie ma AIDS definiowania choroby oportunistyczne obecne, większość zakażonych HIV dzieci wykonują równo przed rówieśnikami. Społecznie, dzieci z HIV są znacznie opóźnione w rozwoju z powodu tajemnicy, że zazwyczaj otacza HIV i strachu, że mogą mieć z odkrywane. Urządzenia do badań, używane do pomiaru etapy rozwoju dziecka wskazują, że dzieci zakażonych HIV na ogół znacznie niższe niż zdobyć innych dzieci, którzy nie zostali zarażeni wirusem HIV od urodzenia.