adcov.com

Vs elektroniczne Elektroniczna Ochrona uszu nie

Vs elektroniczne  Elektroniczna Ochrona uszu nie


Urządzenia ochronne ucha są wykorzystywane do ochrony uszu od uszkodzeń spowodowanych przez hałas. Częste narażenie na wysoki poziom hałasu może zmniejszyć zdolność słuchania, podczas noszenia urządzenia ochronne, takie jak słuchawki i zatyczki do uszu może zmniejszyć utratę słuchu. Przy wyborze urządzeń ochrony słuchu, nabywcy mają możliwość korzystania z elektronicznych lub urządzeń innych niż elektroniczne, z których każdy oferuje własne wyraźne korzyści.

Funkcja

Tradycyjne urządzenia ochronne polegały na ucho pasywnych metod blokowania i pochłaniania dźwięku w celu zminimalizowania narażenia na hałas. Zatyczki do uszu z pianki włożona do kanału usznego fal dźwiękowych bloku z wejściem. Nauszniki z grubą warstwą pianki otaczają ucho tak, że fale dźwiękowe nie są w stanie dotrzeć do ucha.

Elektroniczna ochrona słuchu opiera się na aktywnych metod blokowania dźwięku, a nie bierny. Urządzenia te wytwarzają swoje własne fale dźwiękowe, znane jako "anty-hałasu." Fale przeciwhałasowe są prawie identyczne regularnych fal dźwiękowych, ale ma przeciwny długości fali. Kiedy te dwa typy fal dźwiękowych spełniają one skuteczne anulowanie nawzajem.

Redukcja szumów

Zarówno urządzenia ochronne ucho elektroniczne i nie-elektroniczne są podzielone przez ich ocenie redukcji hałasu (NRR). NRR mierzy różnicę w poziomie hałasu między tymi, w określonym obszarze w porównaniu do poziomów hałasu, które rzeczywiście docierają do użytkownika. W większości przypadków, urządzenia elektroniczne mogą z większym niż NRR modelach nieelektronicznych. To sprawia, że ​​zatyczki do uszu lub słuchawki elektroniczny bardziej skuteczną opcję dla osób narażonych na bardzo wysokim poziomie hałasu. Urządzenia elektroniczne są również w stanie lepiej chronić uszy od dźwięków o niskiej częstotliwości, które mają tendencję, aby łatwiej penetrować urządzenia pasywne.

Inne czynniki

Biernej ochrony słuchu jest zazwyczaj bardziej opłacalne z dwóch rodzajów, przede wszystkim, gdy koszt baterii jest brane pod uwagę. Oni również mają tendencję do bardziej opływowa niż cięższych urządzeń elektronicznych. W tym samym czasie, elektroniczne słuchawki oferują kilka unikalnych korzyści. Mogą być wyposażone w połączeniach radiowych lub odtwarzacz MP3, które mogą pomóc pracownicy czują się mniej odizolowane jak one działają. Mogą być również podłączony do radiotelefonów, pozwalając ostrzeżenia i inne komunikacji nastąpić bez wyjmowania urządzenia ochronne. Wreszcie, elektroniczne nauszniki i zatyczki do uszu może być stosowany do wzmacniania szumów otoczenia i rozmowy podczas blokowania głośniejszych i bardziej szkodliwe dźwięki.