adcov.com

Vs choroby refluksowej przełyku Achalazja

Choroba refluksowa przełyku zazwyczaj pochodzi z osłabionym dolnego zwieracza przełyku. Achalazja wyniki, gdy nerwy, które kontrolują przełyku skurcze uszkodzeniu, powodując zwieracz nie na relaks normalnie. Choroba refluksowa przełyku, jeśli nie jest leczone, może doprowadzić do nieprawidłowego stanu zwanego przełyku Barretta, który jest przedrakowym. Achalazja może prowadzić do regurgitating strawionego pokarmu podczas snu, które mogą być wdychane do płuc i spowodować ropień płuc lub zapalenie płuc.

Objawy

Zwrotne są objawy żołądkowo głównie zgaga (zgaga), choć często kaszel, świszczący oddech, ból gardła, chrypka i inne objawy mogą być obecne. Achalazja obejmują objawy trudności w połykaniu, nie kwasowe mitralnej i nocnego kaszlu.

Identyfikacja

Zwykle objawy są wystarczające, aby zidentyfikować chorobę refluksową przełyku, chociaż więcej testów, takie jak endoskopia może być zrobione. RTG przełyku podczas połykania pokaże brak ruchu (perystaltykę) jeśli achalazja istnieje.

Rozważania

Kwas z nieleczoną wrzeniu może spowodować zwężenie wokół dolnego zwieracza przełyku, co połykania coraz trudniejsze. Chociaż Achalazja przyczyny zaburzenia połykania oraz badanie endoskopowe może rozróżnić tych dwóch.

Leczenie

Zabiegi w zakresie od refluks podnosząc głowy z łóżka 6 cali, opcje żywieniowe (unikanie czekolady, tłuszczów i bardzo kwaśnych pokarmów), leki zobojętniające sok żołądkowy lub silniejszych leków. Achalazja jest traktowane z leków na relaks dolnego zwieracza przełyku, dylatacje lub mechaniczny botulizm toksyny zastrzyki.

Ostrzeżenie

Skurczu przełyku, gdzie przepływ przełyku jako przełknięciu się nonpropulsive może być zmieszany z innych warunkach przełyku. W związku z tym, wszystkie problemy związane z trudnościami w połykaniu powinny być oceniane przez lekarza.