adcov.com

Vs beta sitosterol Propecia

Vs beta sitosterol  Propecia


Propecia stała się jednym z wiodących sposobów na wypadanie włosów obecnie na rynku. Jednak badania 2002 wykazujące skuteczność beta-sitosterol na wypadanie włosów jest szybko zyskuje na popularności.

Historia

W 1980 roku, Propecia został przepisany jako lek do zwalczania objawów powiększenie prostaty, ale w 1990 została odkryta do pracy jako środek utraty włosów. Beta-sitosterol, związek znaleziony w wielu nasion, orzechów, ziarna, jest stosowany do leczenia wysokiego poziomu cholesterolu i jest stosowany w Europie w leczeniu zarówno prostaty i raka sutka.

Odkrycie w leczeniu prostaty

W 1992, finasteryd, główny składnik aktywny w Propecia był zdeterminowany zatrzymać wytwarzanie dihydrotestosteronu (DHT), który jest przyczyną rozszerzonej prostaty. Po pięciu latach udowodniono, że naukowcy niemieckiego beta-sitosterol wykonywane w wielu takich samych sposobów.

Wpływ na wypadanie włosów

Podczas badań pięciu lat przez dermatologów 1992/97, Propecia był zdeterminowany, by zatrzymać lub odrastają włosy niemal 48 procent ludzi, którzy z niego korzysta. W małym badaniu 2002 mężczyzn, którzy wzięli beta-sitosterol w połączeniu z Saw Palmetto jagody zgłoszonych wzrost wzrost włosów, ale więcej badań jest wykonywana.

Zagrożenia

Propecia jest podejmowana przez ludzi tylko jako finasteryd może powodować wady wrodzone u kobiet w ciąży lub próbuje zajść w ciążę. Jak dotąd, nie są znane żadne zagrożenia w suplementacja beta-sitosterol.

Skutki uboczne

Niewielka liczba ludzi biorących Propecia może doświadczać seksualnych skutków ubocznych, takich jak utrata libido, przedwczesny wytrysk, zaburzenia erekcji lub ból jąder. Niektóre działania niepożądane beta-sitosterol to astma, zmiany poziomu cukru we krwi, zaparcia, osłabienie popędu seksualnego, biegunka, trudności w oddychaniu, zaburzenia erekcji i nudności.