adcov.com

Vs Acid Reflux GERD

GERD lub żołądkowo-przełykowy, jest stanem charakteryzującym cofanie (wrzenie) kwasów spożywczych i żołądka do przełyku. Refluks głównym składnikiem GERD jest czasami używane jako synonim dla większego zespołu.

Fakty

GERD występuje podczas mięśni zwieraczy w dolnej części przełyku nie zamyka się prawidłowo, co pozwala na przepływ z tyłu zawartości żołądka.

Refluks

Według Digestive Diseases informacji Krajowa ClearingHouse, kwaśne charakteryzuje się wzrostem regurgitated żywności lub płynów sięgających tyłu jamy ustnej.

Dodatkowe objawy GERD

Oprócz kwasu refluks, klasyczny objaw GERD jest zgaga ból w klatce piersiowej lub gardła, który występuje, gdy kwasy żołądkowe dotykać błony śluzowej przełyku. Inne objawy to trudności z połykaniem, ból gardła, kaszel, czkawka, chrypka i nudności po jedzeniu.

Czynniki ryzyka GERD

Według US Library of Medicine, czynniki ryzyka rozwoju GERD obejmują palenie, otyłość i stosowanie leków, takich jak beta-blokery, leki uspokajające i blokery kanału wapniowego.

Leczenie GERD

Objawy GERD może być zmniejszone lub zapobiec poprzez unikanie typowych substancji drażniących, takich jak czekolada, tłuste i pikantne żywności, kofeiny i alkoholu. Leki GERD są inhibitory pompy protonowej (Prilosec, Nexium) i antagonistów receptora H2 (zantac, Tagamet).