adcov.com

Vitimin Vs E Omega 3

Vitimin Vs E  Omega 3


Kwasy tłuszczowe omega trzy i witamina E są zarówno mocne, ale różne rodzaje składników odżywczych. Witamina E pomaga organizmowi na wiele sposobów, takich jak poprawa komunikacji komórek, zwalczanie infekcji, zmniejszenie zmarszczek i neutralizujące wolne rodniki. Wolnych rodników jest wynikiem złej diety i stylu życia, wraz z ogólnym starzeniem. Wolne rodniki to niesparowane cząsteczki, które niszczą komórki, jak wyglądają na parę. Omega trzy klasyfikuje się jako zdrowa kwasu tłuszczowego. Wśród korzyści dla zdrowia, jakie świadczą, tłuszcze omega trzy zmniejszyć stan zapalny i smarować stawy.

Funkcja

Zarówno witamina E i omega trzy tłuszcze pomaga zmniejszyć stany zapalne w organizmie. Podstawową rolą witaminy E jest ochrona komórek przed uszkodzeniem. Witamina E jest podobny do trzech kwasów tłuszczowych omega ponieważ jest rozpuszczalny w tłuszczach, co oznacza, że ​​może być przechowywana w tłuszczu. Omega trzy kwasy tłuszczowe mogą być przechowywane w tłuszczu, lecz ciała te wykorzystywane są również tłuszcze w kilku obszarach w obrębie organizmu. Na przykład, tłuszcze omega trzy smarować tkanek i komórek, w dodatku do wzmacniania komórek tak jak witamina E. Obie substancje odżywcze mają bardzo podobne funkcje.

Rodzaje

Istnieją dwa główne rodzaje witaminy E. DL-alfa-tocopher (y) lub bursztynian octanu l jest syntetyczną formą witaminy. Jest on stworzony w laboratorium i jest najtańszy. Naturalne źródło witaminy E pobierana lub znajduje się w żywności nazywa d-alpa-tokoferol. D-Alpa-tocpherol ma większą bioaktywności, czyli komórki akceptuje tę formę witaminy E, lepiej niż postaci syntetycznej. Naturalną formą witaminy E znajduje się w żywności, takich jak nasiona słonecznika, łososia, jajka i inne gatunki ryb.

Istnieją trzy główne typy omega trzech kwasów tłuszczowych, takich jak kwas dokozaheksaenowy (DHA), kwasu alfa-linolenowego (ALA) i kwas eikozapentaenowy (EPA). Wszystkie trzy typy znajdują się w żywności, takich jak nasiona słonecznika, migdały, jajka i ryby. Zarówno witaminy E oraz tłuszcze omega trzy znajdują się w wielu z tych samych środków spożywczych.

Znaczenie

W porównaniu do omega trzy tłuszcze, witaminy E jest bardziej skuteczny w walce z wolnymi rodnikami. Jednak tłuszcze omega trzy zrobić o wiele lepiej w walce z zapalenia. Oba składniki odżywcze są potrzebne przez organizm, ponieważ każda ma coś wyjątkowego do zaoferowania. Zarówno witamina E i omega trzy tłuszcze poprawić zdrowie skóry w taki sam sposób, chroniąc komórki.

Ostrzeżenie

Jeśli pacjent przyjmuje leki na receptę, należy porozmawiać z lekarzem przed podjęciem omega trzy lub suplementów witaminy E. Niektóre leki mogą wchodzić w interakcje z ziół i witamin. Jednak po pojawieniu się tych składników odżywczych z pożywienia organizm wchłonie składniki odżywcze, bez żadnych problemów. Suplementy witaminowe są izolowane, co czyni je silniejszymi.

Historia

Herbert M. Evans i KS biskup odkrył witaminę E w 1922 roku Naukowcy wkrótce okazało się, że witamina E jest rozpuszczalna w tłuszczach witaminy. W 1903 roku badania przeprowadzone przez Evansa i jego asystentów stwierdził, że niedobory witaminy E powoduje problemy reprodukcyjne u małych zwierząt laboratoryjnych. Witaminy E w 1968 roku został oznaczony jako istotnego składnika odżywczego dla ludzi.

Ludzie po raz pierwszy dowiedziała się o kwasy tłuszczowe omega trzy w 1930 roku. Jednak korzyści płynące z tych zdrowych tłuszczów nie były znane aż do 1970 roku, kiedy naukowcy badali wpływ miały te tłuszcze Eskimosów na Grenlandii. Dziś, tłuszcze omega są uznane za niezbędne, ale organizm nie wytwarza tych tłuszczów, więc muszą być spożywane w żywności.