adcov.com

Używa leczniczy dla japońskiej Knotweed

Używa leczniczy dla japońskiej Knotweed


Japoński rdest lub Polygonum cuspidatum, jest semiwoody bylina o szerokich liściach i białych kwiatach zielonkawo-znanych jako inwazyjny chwast. W Azji, jest od dawna stosowane jako roślina lecznicza. W tradycyjnej medycynie chińskiej, roślina jest znana jako hu Zhang. Dziś, jego potencjał w leczeniu raka i innych chorób jest badana na Zachodzie.

Historia

Japoński rdest został przywieziony na Zachód z Azji Wschodniej pod koniec 19 wieku jako ogród ozdobny krzew. Ale szybko rozprzestrzenił się poza jego granicami panować obszary od wybrzeża do wybrzeża. Obecnie skolonizowana wszelką poboczach dróg, Działki, linii kolejowych i ogrodów, ku przerażeniu ogrodników. Chociaż w Wschodzie od dawna stosuje się jako substancję leczniczą i jako pożywienie, to dopiero ostatnio uznano do tych celów na Zachodzie. Mimo, że nie jest łatwo znaleźć w Ameryce Północnej, zioło lecznicze są importowane głównie z Chin.

Wyniki badań

Nauka pojedyncze związki chemiczne w japońskiej rdestu ptasiego, które działają jako środki przeciwdrobnoustrojowe, przeciwutleniacze i antimutagens w raka. Inne substancje okazały się leczyć oparzenia i wzmocnić układ odpornościowy i funkcji serca. Szczególnie interesujące jest roślin jako źródło Reservatrolu, tej samej substancji w czerwonym winie, który został pokazany na rzecz promocji zdrowia serca. Ponadto, roślina zawiera emodyny i chrysophanol. Trzy związki wykazały potencjał do walki z nowotworami i ich rozprzestrzenianiu się.

Tradycyjne Healing

W tradycyjnej medycynie chińskiej (TCM), zioło jest uważany za gorzkie i "zimne" właściwości. To działa w celu pobudzenia krążenia krwi, jasne ciepła i usuwa toksyny.

W TCM, suszony korzeń i łodygi japońskiego rdestu ptasiego (hu zhang) jest stosowany w leczeniu raka, wysoki poziom cholesterolu i zaparcia. Jest również stosowany w leczeniu zapalenia stawów, bóle stawów, dolegliwości menstruacyjne, owrzodzenia skóry i urazami. Jest to najczęściej stosowany we wzorze z innymi ziół. Ze względu na jego właściwości ściągających i przeciwdrobnoustrojowe, że jest ono stosowane w pielęgnacji skóry i kremy do masażu.

W Żywności

Młode pędy rośliny mogą być spożywane w sałatkach lub gotowane w zielonych warzyw. Łodygi może być również stosowany w recepturach jako substytut rabarbaru. Pędy są najlepiej wykorzystywane, gdy są one od 6 do 8 cm wysokości. Obrane i pokrojone, mogą być gotowane na parze jako tart warzywnych lub gotowane w zupach i sosach. Zapewniają witaminy A i C, jak również zasadnicze minerały.

Ostrzeżenia

Japoński rdest może produkować wysypkę. To również doniesienia zawierają rakotwórcze garbniki, które przeciwdziałać enzymy trawienne.