adcov.com

Używa do chińskich ziół

Używa do chińskich ziół


Zioła były używane w Chinach od czasów prehistorycznych. Są one stosowane zarówno do celów leczniczych, jak środki aromatyzujące w żywności. W wielu przypadkach zioła lecznicze zioła są takie same, jak te używane w kuchni i na odwrót.

Przegląd Medycyny Chińskiej

Podstawą medycyny chińskiej jest manipulowanie i równoważenia chi. Chi jest siłą życia, lub energii, który jest obecny we wszystkich żywych istot. Chi przepływa przez ciało wzdłuż południków. Brak równowagi w chi są opisane jako chi jest zbyt gorące, ciepłe, chłodne lub zimne. Ponadto, chi musi mieć właściwą równowagę pomiędzy Yin i Yang. Niesymetryczne chi lub chi, które jest niezdrowe temperatura może być zarówno przyczyną problemów fizycznych i wskazanie problemów fizycznych. Chińskie zioła działają na dźwięk i zrównoważyć chi.

Zioła dla Hot Chi

Chi, że jest zbyt gorąco wymaga silniejszych, a często więcej, niż leki ziołowe chi, że jest po prostu za ciepło. Chociaż istnieje wiele ziół, które są dobre do chłodzenia chi, forsycja, lukrecja, gardenii i piwonii mają kilka wspólnych zioła. Gorąco chi jest związane z, między innymi warunkami, zaburzenia układu moczowego, kamieni nerkowych, kamieni żółciowych, otyłości i chorób skóry.

Zioła dla Warm Chi

Mimo, że ciepło chi jest podobna do gorącej chi, istnieją różne choroby związane z ciepłym chi. Choroby autoimmunologiczne, od alergii stwardnienie rozsiane, są choroby autoimmunologiczne związane z ciepłym chi. Zioła podobne do tych, określonych w gorącej chi są również przewidziane dla osób z ciepłym chi. Należy uważać, aby nie schłodzić chi zbyt wiele.

Zioła na Fajne Chi

Jeden z najbardziej znanych ziół do ocieplenia fajny chi jest Panax ginseng. Żeń-szeń jest stosowany od czasów prehistorycznych w leczeniu wielu chorób spowodowanych chłodnym chi. Żeń-szeń jest również bardzo dobre dla choroby wątroby spowodowane chłodnym chi. Ze względu na jego moc w ogrzaniu chi tylko niewielkie ilości żeńszenia wymagana do ogrzania chi.

Zioła dla zimnej Chi

Zimno chi chi jest zwężona. Problemy spowodowane przez zimną chi obejmują skurcze i szereg chorób skóry. Oprócz wielu innych ziół, w tym wyciągu z żeń-szenia, na Cyprze lub Xiangfu w chiński, jest bardzo bardzo popularne zioło do ogrzewania chi.

Zioła dla Słaby Yin

Objawy słabej yin to swędzenie skóry, stały głód lub przewlekły kaszel. Żeń-szeń, chryzantemy i korzeń Astragalus są jednymi z wielu ziół zalecanych do tonu i wzmocnienia yin.

Zioła dla Słaby Yang

Objawy słabej yang często przeciwieństwem tych z słabym yin. Typowe objawy to brak apetytu, senność i moczu. Słabe yang mogą być również oznaczone pragnienie pikantne żywności. Imbir jest często przepisywany na słabym yang, Angelica sinensis, Huang Qi Bai Shao, wśród wielu innych.