adcov.com

Uzdrowienie Właściwości soku z aloesu

Uzdrowienie Właściwości soku z aloesu


Aloes jest soczyste, która rośnie w tropikalnych i subtropikalnych regionach na całym świecie. Prawie 99 procent roślin aloesu to woda, ale sok roślina zawiera korzystne polisacharydy i glikoproteiny. Sok jest stosowany w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego i skóry przez ponad tysiąc lat, zgodnie z University of Maryland. Niedawne badania wykazały, że może ona również pomóc w leczeniu cukrzycy i herpes.

Burns

Sok z aloesu zawiera polisacharydy, które mają immunostymulacyjne, przeciwbakteryjny i właściwości przeciwzapalne. Większość badań prowadzonych w zakresie terapeutyczne działanie aloesu jest na łagodnych oparzeń wskazują, że zmniejsza czas odzyskiwania przez maksymalnie dziewięciu dniach, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Jednak niektóre badania wykazały sprzeczne wyniki skuteczności aloesu w leczeniu łagodnego oparzenia.

Choroby skóry

Aloe vera żel jest często stosowany w leczeniu chorób skóry i drażniące sok zawiera te same właściwości lecznicze. Wstępne badania wykazały, że aloe vera może być użyteczny w leczeniu łuszczycy i jego działanie przeciwzapalne mogą być równe 1 procent hydrokortyzon śmietany. Dodatkowo aloes zawiera znaczne stężenia składników pokarmowych, takich jak niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, witaminy C i E, cynku i aminokwasów, zgodnie z University of Michigan. Sok z liści aloesu nie powinien być stosowany na otwarte rany.

Trawienie

Sok z liści aloesu całego gorzki zawiera lateksu, który ma silne działania przeczyszczające. W rzeczywistości, aloes jest tak silny środek przeczyszczający, że może to powodować bolesne skurcze jelit. Aloes zawiera glikozydy antrachinonowych, które są odpowiedzialne za właściwości przeczyszczających. Glikozydy te rozkładają się na chemiczne zwane aglikony w przewodzie pokarmowym i powodują działanie przeczyszczające. Historycznie, Indian zielarze vera sok z aloesu stosowany w leczeniu infekcji jelit. Dodatkowo, u niektórych pacjentów dodatek z soku z aloesu jako pomoc terapeutyczną do leczenia wrzodziejącego zapalenia jelita grubego i choroby Crohna. Jednakże tylko wewnętrzna forma leaf soku z aloesu może być używany przez pacjentów z tymi zaburzeniami trawienia. W ciąży lub karmiących piersią, dzieci i osób z wyrostka robaczkowego należy unikać liści, pełne lub zawierający lateks, sok z aloesu, zgodnie z University of Michigan.

Cukrzyca

Sok z aloesu zmniejszony poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2, w dwóch badaniach wstępnych. Jednak konieczne jest dodatkowe badania w celu określenia zakresu efektu Aloe w sprawie poziomu cukru we krwi, zgodnie z University of Maryland Medical Center.

Dodatkowe korzyści zdrowotne

Mimo że potrzeba więcej badań, wczesne badania pokazują, że sok z aloesu w postaci żelu może zmniejszyć objawy opryszczki narządów płciowych. Objawy łojotokowego zapalenia skóry, lub Ciemieniucha i owrzodzenia skóry mogą poprawić z wykorzystaniem aloesu.

Środki ostrożności

Sok z liści aloesu mogą zakłócać działanie niektórych leków. Sok z aloesu należy stosować pod nadzorem lekarza dla diabetyków i osób przyjmujących leki moczopędne lub digoksynę.