adcov.com

Utwardzenia na problemy z prostatą

Częścią układu rozrodczego mężczyzny, prostaty jest o wielkości orzecha włoskiego. Gruczoł ten przyczynia się do tworzenia nasienia, które pomaga w ruchu plemników w czasie orgazmu. Problemy z zakresu gruczołu od łatwo utwardzonej infekcji bakteryjnej do raka potencjalnie śmiertelne.

Fakty

Ponad połowa mężczyzn powyżej 60 roku życia będą miały wpływ z problemem prostaty, według amerykańskiego Departamentu Zdrowia i ludzi przez Agencję usług "Badań i Jakości Opieki Zdrowotnej. Chociaż rak prostaty jest drugim najczęściej występującym rakiem u mężczyzn, jest także bardzo uleczalna, gdy złapany podczas najwcześniejszych etapów. Kilka utwardza ​​są dostępne dla wielu zaburzeń związanych z tym gruczołu.

Rodzaje

Znajdowanie lekarstwo na problemy z prostatą zaczyna się od diagnozy zaburzenia imponujący. Łagodny rozrost stercza (BPH), jest nie-nowotworowe powiększenie prostaty. Powszechnie występujących u starszych mężczyzn, BPH może czasami leczyć na własną rękę. Inne czasy, leki lub prostych zabiegów chirurgicznych może być konieczne. Zapalenie gruczołu krokowego jest zapalenie gruczołu. Ostre i przewlekłe bakteryjne zapalenie gruczołu krokowego jest leczone lekami. Ostra forma jest poważne i mogą być śmiertelne. Ból miednicy zespół zapalenie gruczołu krokowego / przewlekły przewlekła jest najczęstszą postacią zapalenia gruczołu krokowego i nie jest uleczalna, choć istnieją leki i działania, które mogą pomóc w komforcie. Rak prostaty, najczęściej znaleźć podczas egzaminu odbytnicy jest bardzo uleczalna, jeśli złapany w najwcześniejszych etapach.

Objawy

Częste oddawanie moczu, ból podczas stosunku płciowego, przerwany przepływ moczu i ból podczas oddawania moczu wszystko oznaczać ewentualne problemy z prostatą. Niektóre ból mężczyźni doświadczenie w obszarze miednicy, biodra lub pleców. Krew w moczu lub nasienia są inne powody do niepokoju. W niektórych przypadkach nie ma objawów.

Aktywnego nadzoru

Wyczekiwania i obserwacji są inne terminy używane do aktywnego nadzoru. Aktywny nadzór obejmowałyby zwykłych wizyt i badań lekarskich obserwować postęp lub jego brak warunku, ale nie aktywne leczenie ma miejsce. Wolno rosnący rak i BPH są dwa zaburzenia natomiast Baczna można uznać. Pacjenci w złym stanie zdrowia lub w wieku powyżej 80 lat mogą znaleźć się operacji zbyt intensywne i wybierają metodę obserwacji.

Leki

Oferowane do łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, alfa-adrenolityki są przepisywane na relaks mięśni w rozszerzonej prostaty, podczas gdy inhibitory 5-alfa-reduktazy są przepisywane ją pomniejszyć. Przeciwbakteryjne i inne antybiotyki są oferowane do ostrego i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego bakterii.

Chirurgia

Poważne problemy mogą wymagać operacji w celu usunięcia całego prostaty i w niektórych przypadkach otaczające węzłów chłonnych jak również. Możliwe działania niepożądane mogą obejmować krwawienie, zakażenie, nietrzymanie moczu i impotencja. Nowszy, laparoskopowym usunięciu przez robota wiąże się mniejsze nacięcia. Rak w zaawansowanych stadiach można traktować kriochirurgii do zabijania nowotworów poprzez zamrażanie i rozmrażanie tkanek. Dodatkowo, rak może wymagać hormonu lub radioterapię.