adcov.com

Utlenione Fakty wodne

Utlenione Fakty wodne


Marketerzy natlenionej wody dokonały licznych roszczeń o świadczenia zdrowotne swoich produktów za. Natleniona woda ma zwiększyć zdrowia, zwiększa wyniki sportowe, nawilżają ciało szybciej i nawet spowolnić proces starzenia. Jednak liczne badania naukowe nie są w stanie wykonać kopię zapasową tych roszczeń.

Nieporozumień

Określenie "natleniona woda" wskazuje na wysoką zawartość tlenu. Jednak, bardzo mało tlenu rozpuszcza się w wodzie, nawet pod ciśnieniem. Butelka natlenionej wody zawiera mniej tlenu niż jednego ludzkiego oddechu - i większość które rozprasza się w powietrzu po otwarciu butelki.

Rozważania

Nie ma znaczenia, ile jest w dodatkowy tlen wody utlenionej jednak, ponieważ przewód pokarmowy nie może wchłonąć go, tylko płuca. Nawet jeśli tlen nie wchłania się do krwi przez przewód pokarmowy, krew będzie nosić go z powrotem do płuc, nie do mięśni, według naukowców z University of Wisconsin.

Badania

Kilka badań, takich jak badania 2003 opublikowanym w Journal of American Medical Association i badań z 2002 roku przeprowadzonych przez naukowców z University of Wisconsin, okazało się, że pacjenci, którzy pili natlenionej wody przed treningiem nie wykazały wzrost wydajności na tematy, które piły zwykłą wodę . Twierdzi, że zwiększa wydajność tlenowe wody oparte są w marketingu, a nie nauki, według tych badań.