adcov.com

Uszkodzenie wątroby Ze względu na bezdech senny

Uszkodzenie wątroby Ze względu na bezdech senny


Bezdech senny, zwany także OSA lub bezdech senny, jest stanem, w którym kanały powietrzne gardła się zwężone w czasie snu. Chrapanie może być objawem. Jeśli gardło zostaje całkowicie zablokowany, oddech zatrzyma się na chwilę, a następnie głębokim westchnieniem. Otrzymany niedotlenienie lub brak tlenu jest związany z chorobami serca i udarów mózgu. Teraz jest jasne, że istnieje również związek między bezdechem sennym i uszkodzenia wątroby.

Uszkodzenie wątroby

American Medical Network opisuje jedną opracowanie dr Lawrence Serfaty i kolegów, który został przeprowadzony z 163 pacjentów w jednostce uśpienia szpitala. "Badania snu wykazały, że 44 miał poważne OSA, 84 miało umiarkowaną OSA i 35 nie ma dowodów na OBS. Badania wykazały, że nieprawidłowe próby wątrobowe były w 32 procentach z ciężkim OBS, 18 procent osób z umiarkowanym i 8,6 proc OSA nie z OSA.

Nieporozumienia

Jest to błędne przekonanie, powiedzieć, że otyłość jest tylko przyczyną bezdechu sennego. Istnieje wysoka korelacja pomiędzy otyłością i bezdechu sennego, ale są osoby z bezdechem sennym, którzy nie są otyli. Dla tych ludzi, uszkodzenie wątroby związane z bezdech senny nie jest większa lub mniejsza niż w przypadku pacjentów otyłych. Jest to nasilenie bezdechu sennego, który wydaje się określenie uszkodzenia.

Implikacje

Według "Medical News Today" Wsiewołod Y. Polotsky, MD, Ph.D., z Johns Hopkins 'Astmy i Alergii Center powiedział: "Nasze dane sugerują, że u pacjentów z OSA i ciężkiej hipoksemii nocnej powinien być pokazywany na choroby wątroby i, odwrotnie, u pacjentów z chorobami wątroby należy badać na obturacyjny bezdech senny.

Korzyści z CPAP

Maszyna CPAP może pomóc ludziom z bezdechu sennego. CPAP to skrót od "ciągłego dodatniego ciśnienia w drogach oddechowych." Urządzenie wydmuchuje powietrze w dół przez kanały powietrza, trzymając je otwarte na łatwe oddychanie. Zapobiega to brakiem tlenu. W teorii jest to, że z bezdechu sennego pod kontrolą, uszkodzenie wątroby będą zmniejszone lub nawet mogą być całkowicie zatrzymany. Dalsze badania należy zrobić, aby to sprawdzić.

Efekty Weight Loss

Poczyniono badania na zdolność do zmniejszenia utraty wagi bezdechu sennego. Praca Tuomilehto i kolegów jest opisane w artykule zatytułowanym: "Styl życia Interwencja z Weight Reduction". Wyniki były, że ludzie, którzy zaczęli się z łagodnym bezdechu sennego nie lepiej z nim po poradnictwa odchudzania. Gdy utrata masy ciała zmniejsza nasilenie bezdechu sennego, nie może być również ograniczenie występowania uszkodzeń wątroby.