adcov.com

Usunięcie śledziony u dzieci

Usunięcie śledziony u dzieci


Według Amerykańskiego Towarzystwa dziecięcej chirurgiczne, zabiegi chirurgiczne usunięcie śledziony --- technicznie zwane splenektomia --- nie jest przeprowadzane tak często jak kiedyś, gdy śledzionie sądzono jako niepotrzebnego narządu. Lekarzy uważa obecnie, że śledziona jest ważnym organem na zdrowie dziecka, że ​​oczyszczana i bakterii z krwi i produkcją przeciwciał i czerwonych krwinek. Pediatrycznych chirurgów tylko usunąć całą śledzionę, czy są obecne zaburzenia lub poważne obrażenia.

Gdy usunięcie śledziony jest niezbędny?

Istnieją pewne choroby przewlekłe, które mogą rozwijać, przez co konieczne, aby usunąć śledzionę dziecka. Zgodnie z University of California w San Francisco Medical Center, choroby przewlekłe, takie jak samoistna plamica małopłytkowa, dziedzicznej spherocytosis i konkretnych chorób krwi wymagają większości przeprowadzek śledziony u dzieci. Niektóre ciężkie obrażenia, takie jak wypadki rowerowe lub wraków samochodowych mogą również uszkodzić śledzionę, wymagające częściowego lub całkowitego usunięcia.

Splenektomii Procedury

Według UCSF Medical Center, operacja usunięcia śledziony u dzieci jest na ogół wykonywane laparoskopowo przez chirurga w pediatrii. Operacja trwa dwie do trzech godzin i obejmuje zastosowanie miniaturowych narzędzi i małych teleskopów wprowadzanych przez bandaż wielkości nacięcia w celu usunięcia narządu.

Po zabiegu

Dzieci zazwyczaj spędzają dwa do trzech dni w szpitalu po usunięciu śledziony. Podczas pobytu, dziecko otrzymuje antybiotyki dożylne, leki przeciwbólowe i płyny, dopóki nie jest w stanie jeść pokarmów stałych i wziąć leki doustne.

Opieka w domu

Dzieci mogą mieć ibuprofen i paracetamol w celu złagodzenia objawów bólowych po zabiegu usunięcia śledziony. Prysznice i łazienki są zazwyczaj dopuszczalne około dwa dni po operacji lub po wypisaniu ze szpitala. Rodzice powinni monitorować nacięcie chirurgii w celu uniknięcia infekcji.

Rozważania

Po nacięcie dziecka uzdrowił od zabiegu usunięcia śledziony, będzie można poczuć mocny grzbiet tuż pod nacięcia. Według UCSF Medical Center, to normalnie jest znany jako "grzbiet ran", który mięknie i nie znikają kilku miesięcy po zabiegu chirurgicznym.