adcov.com

Usunięcie brodawki płaskie

Brodawki pojawiają się małe narośla na skórze, spowodowane przez wirusa. Zazwyczaj są one bezbolesne i nieszkodliwe. Jednak mogą one być znacznie żenujące. Mogą czasami być swędzące lub niewygodne.

O

Istnieje kilka różnych rodzajów brodawek. Płaskie brodawki występują zwykle na twarzy i czole i są najbardziej popularne wśród dzieci i młodzieży.

Objawy

Brodawki płaskie mogą być spowodowane przez kilka różnych wirusów i pojawiają się zwykle wzdłuż zarysowania. Są płaska i żółty w kolorze brązowym. Oferują one nie występowały objawy dyskomfortu.

Leczenie / Usuwanie

Płaskie brodawki są często trudne do usunięcia. Leczenie dyktuje, że krem ​​zwany tretinoin być stosowane codziennie, ewentualnie z leczeniem benzoyle nadtlenku. Powinno to stworzyć drażniący, który spowoduje łuszczenie się brodawki.

Powikłania

Oprócz faktu, że płaskie brodawki są często oporne na leczenie, rozsiewanie jest problemem. Ponieważ brodawki są spowodowane przez wirusa, mogą rozprzestrzeniać się i wzrastać. Jeśli brodawka jest usuwany, możliwe jest, że będzie rosnąć z powrotem w tym samym miejscu.

Zapobieganie

Brodawki można zapobiegać przez unikanie kontaktu z brodawki na innej osoby. W przypadku korzystania z urządzenia takiego jak plik na brodawki, należy umyć plik tak, że nie jest zanieczyszczone; myć ręce po dotknięciu brodawkę.