adcov.com

Umiejętności społeczne Zajęcia dla dzieci z autyzmem

Wiele dzieci z autyzmem zobaczyć świat z innej perspektywy, niż inni. Choć wszystkie dzieci i bez diagnozy mają różne style uczenia się i potrzeb nacisk edukacyjny dla dzieci z autyzmem jest umiejętności społeczne. Rozwój umiejętności społecznych można osiągnąć poprzez stosowanie działań społecznych. Dzieci z autyzmem mogą korzystać z działań, które zwiększają swoje umiejętności społeczne.

Oceny Child

W celu określenia aktywności umiejętności społeczne każde dziecko może korzystać z oceny aktualnego poziomu dziecka wydajności. Obserwując dziecko na jeden lub dwa dni, kiedy wchodzi w interakcje z innymi ludźmi pozwoli zidentyfikować pewne obszary społecznych umiejętności, które wymagają ukierunkowanych interwencji.

Rozpoznawać emocje

Wybierz Pic jest działalność, która uczy dzieci, aby stać się społecznie. Celem jest pomoc dzieciom rozpoznawać emocje innych. Przygotuj się do tej działalności przez fotografowanie siebie czyniąc różne wyrazy twarzy, aby pokazać różne emocje (zły, smutny, szczęśliwy, zażenowany, rozczarowany). Napisz emocje na odwrocie zdjęcia. Przejść przez stos zdjęć z Twojego studentów i poprosić ich, aby zidentyfikować emocji. Mogą przerzucenie obrazu nad i odczytać emocje, aby zobaczyć, czy dostali to prawidłowe. Rozmawiać z uczniem o różnych emocji.

Dokonywanie wyboru

Podejmowanie wybór jest umiejętność społeczna, która pozwala dziecku na przejęcie kontroli nad swoim środowisku. Więcej kontrolować dziecko ma ponad małych rzeczy z mniej walki o władzę które można napotkać na niezbywalne zadanie. Pomoc uczyć podejmowania wyboru, dostarczając studentowi dwóch mocnych wyborów. Rozpocząć tę działalność w środowisku o niskim stresu, takich jak w domu lub zasobów pokoju. Dziecko powinno być poinformowani ich dwie możliwości. Nie rezygnacji z tych wyborów. Dziecko z autyzmem wkrótce dowiedzieć, że ma kontrolę poprzez wyboru albo nie ma on wpływu. Kluczem do sukcesu w tej działalności jest spójność. To jest walka z woli na początku, ale wynik będzie bardzo korzystne dla dziecka.

Radzenia sobie ze stresem

Ludzie, którzy rozwijają się zazwyczaj w końcu nauczyć się radzić sobie ze stresem w sposób naturalny. Jednak dzieci z autyzmem potrzebują aktywności umiejętności społeczne, które ułatwią te umiejętności. Powiedz dziecku, że jest w porządku, aby być wściekły i zły, wszyscy to zrobić. Ale to nie jest dopuszczalne wykonywanie negatywnych zachowań powodu do gniewu lub stresu. Działalność "Nie stać człowieka wulkan!" może pomóc nauczyć dzieci, aby odzyskać kontrolę. Jest to szkolenie, które pomaga aktywność dziecka uznają kluczową frazy takie jak "odsunąć". Będziesz korzystać z tej frazę kluczową, gdy widzisz je coraz podkreślił. Mówicie "odsunąć". Daj dziecku chwilę na przetwarzanie potem powiedzieć "myśleć". Na początku opisać myśli na dziecku, że powinno być brane pod uwagę. Następnie mówią "czuć". Poproś dziecko, aby nazwać emocje, że czuje. Ostatni, powiedzieć "odpowiedzieć". Zapewnienie dziecku listę odpowiednich reakcji, takich jak ignorować, stomp pieszo, o tym mówić spokojnie.