adcov.com

Umiejętności i techniki wspomagające w doradztwie

Umiejętności i techniki wspomagające w doradztwie


Umiejętności i techniki stosowane w terapii wspomagającej zapewnić pacjentowi doradztwa z narzędzi wpływania na zmiany w swoim codziennym życiu. Wykwalifikowanych doradca jest więcej niż przewodnikiem i ponad systemu wsparcia, starają się zachować równowagę gdzieś pomiędzy nimi. Doradca musi umieć słuchać z empatii i zrozumienia, aby pomóc złagodzić stres u pacjenta, a także uczy pacjenta poprzez przemyślane, ukierunkowanego kształcenia.

Empatia

Doradca powinien być w stanie wykazać empatię w czasie sesji doradczych z pacjentami. Terapeuta powinien ćwiczyć aktywnego słuchania z pacjentem i wykazują zrozumienie pacjenta obawy, stresów i lęków. Jak wynika z empatii pokazano, pacjent czuje się akceptowane, bardziej rozluźnione i wygodniejsze w obecności doradcy. Pacjent, który nie czuje się doradca wczuwa się swoich uczuć lub nie rozumie swojej sytuacji jest bardziej prawdopodobne, aby czuć się chronione i nie chcą ujawnić swoje najskrytsze uczucia podczas sesji doradczych. Niechęć do otwierania się w doradztwie może utrudniać doradztwo pozytywne efekty powinny mieć w życiu pacjenta i może wykoleić odzysk lub awans prywatnego.

Strategie radzenia sobie

Wybrani specjaliści doradztwa są w stanie wprowadzić i wdrożyć strategie radzenia sobie dla pacjentów. Doradców pomóc pacjentowi ustalenia strategii i technik radzenia sobie zmienić sytuacje życiowe oprócz strategii radzenia sobie, które pomagają pacjentom w kontrakt i uczuć wewnętrznych myśli o wydarzeniach zewnętrznych. Doradca może kierować pacjenta bezpośrednio rekomendowanie konkretnych strategii radzenia sobie ze stresem, aby pomóc pacjentom z transakcji konkretnego problemu występującego w życiu pacjenta. Rozwiązywanie konkretnych problemów może obejmować udzielanie porad na schodach pacjent powinien wykonać, aby znaleźć nową pracę lub miejsce do życia. Doradca może również dostarczyć pudło rezonansowe iskra twórczych procesów myślowych pacjenta i określić technik rozwiązywania problemów i strategii na własną rękę.

Wyjaśnienie i Edukacja

Sprzyjający techniki doradztwa włączyć możliwość uczyć i wychowywać pacjentów o ich sytuacji, uczuć oraz o możliwych wynikach pewnych wyborów i działań. Doradca, który mogą zrozumieć i wczuć się w uczucia i myśli pacjenta jest w stanie odzwierciedlić te emocje z powrotem do pacjenta. Dokładnym odzwierciedleniem pozwala radca pomóc pacjentowi wyjaśnić pewne uczucia i okoliczności w życiu pacjenta. Doradca powinien także mieć możliwość uświadomić pacjentowi w sposób, który jest kompletny, zwięzły i uspokajająco na wszystkich etapach przebudzenia i rozwoju pacjenta.