adcov.com

Ulga Ostroga kości

Kości ostrogi są zgrubienia, które rozwijają się na krawędziach kości. Choć ostrogi nie są bolesne, mogą podrażniać okoliczne nerwy i kości. Ostrogi kości są najczęściej znaleźć w pobliżu stawów, ale mogą one stanowić blisko więzadeł, ścięgien i wzdłuż kręgosłupa. Jeśli bodziec kostnego nie powoduje bólu, to zwykle nie jest leczona.

Objawy

Podczas gdy większość ostrogi kości nie powoduje objawów, objawy tych, które są zależne od tego, gdzie znajduje się ostroga. Najczęstszym kości ostrogi, te na stawy, przyczyną bólu i limitu zakresu ruchu. Na przykład, jeśli ostroga kości jest w kolano, może być bolesne chodzić lub rozłóż nogi. Jeśli ostroga kości jest na grzbiecie, może pułapka nerw i powodować ból i drętwienie w innej części ciała to. Najczęściej, ostrogi kostne są wykrywane na promieniowanie rentgenowskie, gdy są badane przez innego warunku.

Lek

Leczenie zależy od miejsca twojego ostrogi i ilości bólu jest przyczyną was. Jeśli ból jest łagodny, lekarz może przepisać niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ). Jednak, NLPZ powinny być podejmowane jedynie tymczasowo, ponieważ mogą one powodować problemy z trawieniem, takie jak wymioty, nudności i biegunka. Długotrwałe stosowanie może prowadzić do poważnych problemów, takich jak wrzody i uszkodzenia nerek i wątroby.

Chirurgia

Jeśli kości ostrogi zmniejszyć zakres ruchu lub spowodować silny ból, mogą być wymagane chirurgii. Najczęściej ostrogi kości usuwa się chirurgii otwartej, w którym lekarz będzie otwarte skórę wokół przegubu. Jeśli ostroga kości jest łatwo dostępny, lekarz może wykonać procedurę artroskopowo, gdzie on będzie małe nacięcia i używać drobne narzędzia wyjąć ostrogę.

Jeśli ostrogi kostne nieleczona, może się zerwać i ciała luźne. Te luźne ciała mogą unosić wokół stawu lub utkwić gdzieś, co czyni ruch jeszcze bardziej bolesne i trudne.