adcov.com

Ulga na przewlekłe suche oczy

Suchość oczu, zapalenie rogówki i spojówki, występują przy produkcji łez maleje. Brak smarowania pozostawia oczy podarte lub pieczenie. Relief przewlekłych suchego oka może być uzyskane za pomocą sztucznych kropli do rozdzierania lub poprzez wkładkę, która dostarcza wilgoci w ciągu dnia.

Przyczyną suche oczy

Są różne przyczyny przewlekłego suchego oka. Wiek jest istotnym czynnikiem, szczególnie dla kobiet przechodzących menopauzę, ponieważ proces starzenia zmniejszają produkcję łzowego przez ucho. Może również wystąpić jako skutek leczenia, zwłaszcza stosowane w leczeniu alergii, takich jak środki przeciwhistaminowe.

Suchego oka może być wynikiem poddania ich do klimatyzacji lub ogrzewania, a także patrząc na ekranie komputera przez długie okresy czasu. Aby zapewnić natychmiastową ulgę w przewlekłych suchych oczu wskutek odkształcenia komputerowego, patrz od ekranu wiele razy w ciągu dnia, aby zmniejszyć zmęczenie i zwiększać wytwarzanie wilgoci z powrotem do oka.

Ci, którzy noszą soczewki kontaktowe są również podatne na przewlekłą suchego oka. Ci, którzy noszą kontakty i mieć suchego oka są bardziej podatne na otarcia oczy i ich tarcie pogarsza objawy suchego oka.

Leczenie zespołu suchego oka

Podczas suchego oka może być uleczalna, są zabiegi, które zapewniają złagodzenie objawów takich jak scratchiness podrażnienia i suchości. Twój okulista może przepisać sztucznych łez, które pomogą smarować oko przez kropli umieszczonych na gałki ocznej w ciągu dnia w zależności od potrzeb w celu łagodzenia suchości.

Kilka kropli do oczu, takie jak Restasis zawierają cyklosporynę w wzorze oleju rycynowego pomóc oczu wytwarzać łez naturalny. Wkłady takie jak Lacrisert, są umieszczone wewnątrz dolnej powieki, a wypełniona jest smarowanie, które jest uwalniane w ciągu dnia w celu zapewnienia zwolnienia z suchymi oczami.

Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, poproś optyka przed zakupem dowolnego typu krople do oczu, ponieważ nie mogą być wykorzystywane w kontaktach. Najczęściej, tylko ulga może się noszenia soczewek kontaktowych jest za pomocą re-nawilżające krople, które zapewniają tymczasowe smarowanie do oka.

Kiedy idziesz na zewnątrz, do słońca lub wiatru, aby przynieść ulgę dla suchych oczu i używanie nawilżacza powietrza w pomieszczeniu, aby dodać wilgoci do pomieszczenia, jeśli jest klimatyzator lub grzejnik pracuje nosić okulary ochronne.