adcov.com

Ubezpieczenia subrogacji Prawo w Utah

Ubezpieczenia prawa subrogacji określić, jak firmy ubezpieczeniowe i ich polis odzyskania pieniędzy należnych w przypadku osobistego szkody roszczenia. Utah, jak w większości krajów, w następujący sposób własny zestaw praw subrogacji. Podczas gdy niektóre wytyczne mają zastosowanie do większości stanów Utah ma konkretnych przepisów w sprawach dotyczących workersâ € ™ kompensacyjnych, właścicieli i najemców i roszczeń wypadku samochodowym.

Roszczenia subrogacji

Prawa subrogacji zastosowanie dla prywatnych firm ubezpieczeniowych, świadczeń z ubezpieczeń finansowanych przez rząd i ubezpieczenia dla pracowników federalnych. Nabycie praw wiąże się z firmą ubezpieczeniową, przeciwko ubezpieczającemu i trzecią osobę firm lub firmy, która powoduje uszkodzenie ciała dla ubezpieczającego. W większości przypadków, firma ubezpieczeniowa danego policyholderâ € ™ s pokrywa koszty leczenia po wypadku ma miejsce, a następnie próbuje zebrać zwrot z trzeciego partyâ € ™ s ubezpieczyciela później. W efekcie, firma ubezpieczeniowa złoży wniosek subrogacji wobec trzeciego ubezpieczyciela partii.

Roszczenia odszkodowawcze pracowników

Utah prawa subrogacji udziałem roszczeń odszkodowawczych workersâ € ™ określenie praw pracowników i pracodawców, gdy działania strony trzeciej szkody powodują do pracownika. Podobnie jak prywatne firmy ubezpieczeniowe obejmują obrażeń danej policyholderâ € ™ s, pracodawca może pokrywać obrażeń danej workerâ € ™ s pod jego workersâ € programu kompensacji ™, a następnie złożyć wniosek subrogacji wobec trzeciego partyâ € ™ s firmy ubezpieczeniowej. Tego typu sytuacje wynikające z wypadków drogowych, wypadków odpowiedzialność za produkt, wypadki na budowie lub roszczeń nadużyć. W przypadkach, w których wykorzystywany jest celowe działanie prowadzone przez pracodawcę lub współpracownika, poszkodowany pracownik może mieć możliwość odmowy workersâ € świadczenia kompensacyjne ™ i pozwania pracodawcy lub współpracownika bezpośrednio.

Roszczenia wynajmującego najemcy

Z większości szkód osobowych, strona winy barkach odpowiedzialność zwrotu poszkodowaną osobę, albo przez jego firmę ubezpieczeniową lub out-of-pocket. W stanie Utah, roszczenia z udziałem właścicieli i najemców podlegają Whatâ € ™ s znane jako Sutton art subrogacji. Zgodnie z art Sutton, Prawo postrzega właścicieli i najemców jak coinsureds. Jak coinsureds, żadna ze stron nie może pozwać drugiego, co oznacza, właściciel nie może pozwać najemcę za szkody wyrządzone w majątku w wyniku wypadku. Na przykład, właściciel nie może pozwać najemcę za szkody, jeżeli pożar niszczy jeden z jego właściwości. Zasada ta odnosi się nawet w przypadkach zaniedbań ze tenantâ € ™ s części.

Roszczenia powypadkowe samochodów

Utah prawa subrogacji udziałem roszczeń rozliczeniowych wypadek samochodowy używać PIP lub Personal Injury Ochrona przesunięcie reguły przy podejmowaniu decyzji rozliczenia wynosi dla poszkodowanego. PIP przesunięcie pozwala firmie ubezpieczeniowej reprezentujący partię winy do odliczenia niezależnie PIP korzysta wnioskodawca otrzymał już od kwoty rozliczenia. Tak więc, jeśli firma ubezpieczeniowa claimantâ € ™ s zapłacił już na rachunki medyczne lub utracone zarobki, koszty te pochodzą z ostatecznej kwoty rozliczenia. W niektórych przypadkach wnioskodawca może otrzymać ugodę w wysokości pełnych kwot pokrycia Polityka dostępnych poprzez strony w faultâ € ™ s polisy ubezpieczeniowej. Kiedy to nastąpi, wnioskodawcy mogą zażądać, aby ich ubezpieczyciel odstąpić od zasady PIP offset, co oznacza, wnioskodawcy mogą otrzymać pełną kwotę rozliczenia bez kosztów zasięgu PIP odliczone.