adcov.com

Tytoń & Rak Tongue

Tytoń & Rak Tongue


Statystyki pokazują, że 80 procent osób z rozpoznaniem raka języka są palacze. Siedemdziesiąt procent osób z rozpoznaniem raka jamy ustnej piją alkohol w dużym stopniu, a ponadto do palenia. Wszystkie rodzaje tytoniu wykazano, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zachorowania na raka jamy ustnej. Palenie fajki i tytoń do żucia wydaje się być związane z najwyższych wskaźników raka języka.

Rodzaje raka jamy ustnej

Rak jamy ustnej rozpoczyna się w jamie ustnej, i obejmuje wargi zewnętrznej błony śluzowej policzków, zębów, przed języka i dziąseł, a także pokrywy i podstawy ustach. Rak gardła rozwija się dalej wstecz w ustach, i obejmuje trzecią tylnej części języka, migdałków i tylnej części gardła. Ponieważ usta składa się z tkanek miękkich, istnieje wiele typów komórek, z których wszystkie mogą obracać się w różnych postaciach raka jamy ustnej.

Statystyka

Według American Cancer Society, 36.540 nowych przypadków raka jamy ustnej zostaną zdiagnozowane w 2010. Dwie trzecie tych przypadków zostanie zdiagnozowany u mężczyzn. Szacuje się, że 7880 osób umrze na raka. Około 25 procent wszystkich przypadków raka jamy ustnej występuje na języku. Dodatkowo, raka migdałków, warg i gruczołów ślinowych występuje w ilości od 10 do 15 procent każdego z nich. Średni wiek rozpoznania wynosi 62 lat.

Przyczyny

Rak rozwija się w organizmie, gdy komórki są uszkodzone. DNA tych komórek czasami powodować wzrost komórek poza kontrolą, prowadząc do nowotworów. Palenie tytoniu i spożywanie alkoholu zarówno okazały się uszkodzić komórki w jamie ustnej i gardle. Gdy komórki są uszkodzone, zaczynają rosnąć do naprawienia szkody. Więcej uszkodzone te komórki stają, tym bardziej prawdopodobne stają się nowotworowe. Badania wykazały również, że palenie tytoniu uszkadza DNA komórek bezpośrednio.

Zapobieganie i wykrywanie

Najlepszym sposobem zapobiegania nowotworów języka są unikać tytoniu i alkoholu. Nie zaczynają palić jest najpewniejszym sposobem, aby zmniejszyć ryzyko dla języka i innych nowotworów jamy ustnej, ale tych, którzy palą powinny działać rzucić swój nałóg tytoniowy. Palacze powinni także prosić ich dentysty dla rocznego egzaminu z ich ust. Objawy, aby zwrócić uwagę na to, że ból nie ustępuje, lub ból. Białe lub czerwone plamy na języku są także wspólne.

Kiedy Zamknij

Nigdy nie jest za późno, aby rzucić palenie. Badania wykazały, że ryzyko zachorowania na raka może być zmniejszone poprzez rzucenie palenia, nawet jeśli użytkownik palił przez wiele lat. Pamiętaj, że papierosy nie są jedynym zagrożeniem, jeśli chodzi o raka jamy ustnej. Gdy jesteś gotowy, aby wyjść, istnieje kilka organizacji dostępny do zaoferowania zasobów, wsparcie i pomoc.