adcov.com

Typy dla bakterii chorobotwórczych

Bakterie żyją prawie wszędzie. Są tak powszechne, w rzeczywistości, że według szacunków cytowanych przez National Institutes of Health, bakterie w organizmie przewyższa swoich komórek przez czynnik 12:50. Chociaż często myślimy bakterii jak wrogich najeźdźców, bakterie chorobotwórcze - bakterie, które szkodzą ich gospodarzy - są właściwie tylko niewielka mniejszość bakterii spotykamy. Wiele ważnych bez ludzi p chorobotwórcze bakterie zadzwonić do domu.

Escherichia coli

W artykułach prasowych i popularnej prasy, słowa E. coli i zatrucie pokarmowe często są ze sobą powiązane. To zła reputacja jest prawie całkowicie niezasłużona. Podczas gdy niektóre szczepy E. coli znaleziono u bydła są toksyczne dla ludzi, bakterie E. coli są rzeczywiście normalne mieszkańcy twojego jelita grubego, które skolonizowali jelita tuż po urodzeniu. E. coli jest najlepiej poznanych przez bakterie. Jego bogactwo, względna łatwość, z jaką mogą być hodowane, a nasza obszerna znajomość jego specyfiki sprawiły, że ulubionym biologów molekularnych i inżynierów genetycznych na całym świecie.

Bacteroides

Bacteroides to rodzaj bakterii zawierających liczbę gatunków, które są daleko i najbardziej obfite mieszkańcy jelit. Każdy gram swoimi odchodami zawiera bakterie numeracji 10 do 11 potęgi (to jest dziesięć, a następnie przez 11 zer), a ponad jedna piąta to Bacteroides. Wraz z E. coli i innych bakterii jelitowych firmy, Bacteroides rozkłada składniki odżywcze, dzięki czemu dostępne, zużywa niektóre składniki odżywcze nie korzystają i pomaga zapobiegać szkodliwych bakterii kolonizujących jelit. Badania w 2005 roku w "Proceedings of National Academy of Sciences" sugeruje, że celowo zmieniając rodzaj i populację bakterii jelitowych może pewnego dnia być dobrym sposobem leczenia otyłości, jak również.

Lactobacillus

Lactobacillus rodzaju bakterii, który przekształca laktozę i kilka innych cukrów w kwas mlekowy. Bakterie kwasu mlekowego są najbardziej znanym na ich przyjemny kwaśny smak serów jak Emmentaler pożyczać i żywności, jak jogurt. Niektóre Lactobacillus żyją w jelicie człowieka; bakterie kwasu mlekowego są szczególnie obfite w pochwie ludzi, ciepłym wilgotnym środowisku, w którym mogą one rozwijać. Uważa się, że Lactobacilli, wraz z innymi "przyjaznych bakterii", może odgrywać ważną rolę w pochwie przez zapobieganie kolonizacji przez gatunki szkodliwych bakterii, takich jak te, które powoduje bakteryjne zapalenie pochwy (wspólny bakteryjne zapalenie pochwy). Według badań przeprowadzonych w 2000 roku przez naukowców z Imperial College w Londynie, opublikowanych w "Journal of Medical Microbiology," re-kolonizacji pochwy z pałeczek kwasu mlekowego w następstwie zakażenia bakteriami Sugerowano, jako jeden z możliwych sposobów, aby uniknąć powtarzających się infekcji.

Staphylococcus

Gronkowiec jest rodzaj obejmuje ponad 30 gatunków, z których wiele Nestle w takich miejscach jak szczeliny w skórze, woskowej powierzchni przewodu słuchowego i Twoich gruczołów potowych. W przeważającej części są stosunkowo dobrych sąsiadów; Niektóre gatunki Staphylococcus, jednak niekiedy może obracać nieprzyjemny, wywołujących zakażenia skóry, jak liszajec lub kolonizacji ran u hospitalizowanych pacjentów. Zgodnie z papieru w "British Medical Journal" w maju 2010 odporne na antybiotyki szczepy Staphylococcus aureus są szybko rozwijającym się problemem w wielu krajach na całym świecie.

Pościel Brevibacterium

B. pościel jest bakteria, która nie jest tak dobrze znana, jak na to zasługuje, aby być. To nie może być szkodliwe, ale z pewnością jest niemile widziany gość - jest odpowiedzialny za kiepskie zapach skarpetek i stóp. Co ciekawe, B. pościel jest ceniony przez niektóre ze swoich kulinarnych składek; niektóre wyjątkowo ostre Limburger jak sery wytwarzane są przy pomocy B. tekstylia bakterii.

Niezliczone inne bakterie żyją na nas lub w nas. National Institutes of Health jest obecnie sponsorowanie mikrobiomu Human Project, ambitny program, aby dowiedzieć się więcej o genetyce tych bliskich przyjaciół naszego gatunku.