adcov.com

Typowe problemy skórne u niemowląt

Skóra dziecka jest dobrze znany z miękkości i słodki zapach. Jednak dzieci są podatne na wielu różnych chorób skóry i wysypki, które mogą powodować dyskomfort lub po prostu być bolesne patrzeć. Niektóre choroby skóry są powszechne ze względu na hormony związane z bycia w łonie matki, inni ze względu na czynniki środowiskowe lub chorób. Pediatra powinien być w stanie zapewnić, czy oferują możliwości leczenia, jeśli to konieczne.

Trądzik niemowląt

Baby trądzik jest bardzo częstym schorzeniem skóry. Niektóre dzieci rodzą się z małych pryszcze na ciele, a inni rozwijać je w kilka tygodni po urodzeniu. Baby trądzik zwykle usuwa się w ciągu kilku tygodni lub kilka miesięcy, co najwyżej.

Milia

Niektóre dzieci rodzą się z małych białych uderzeń na twarzy, zwłaszcza policzków i nosa. Są to tak zwane Milia i warunek nie jest bolesne. Będzie to prawdopodobnie wyjaśnić w ciągu kilku tygodni.

Ciemieniucha

Ciemieniucha jest łuszcząca, chrupiący skóry na głowie dziecka, brwi i uszu, które zwykle rozwija się w ciągu pierwszych kilku miesięcy życia. Zazwyczaj odejdzie na długo przed dziecko kończy jeden.

Diaper Rash

Wiele dzieci rozwijają pieluszkowe, najczęściej spowodowane, ponieważ skóra jest mokra lub wilgotna. Over-the-counter kremy pieluchy normalnie wyjaśnić wysypkę i zapobiegać nawrotom, ale czasami może być potrzebna recepta. Pamiętaj, aby regularnie zmieniać swoje dziecko, aby zapobiec pieluszkowe.

Wyprysk

Swędząca wysypka na skórze dziecka nazywa się wysypki lub atopowe zapalenie skóry. Wysypka może być wywołane przez wiele czynników, takich jak wilgoć lub ślinie około jamy ustnej, alergii pokarmowych i wrażliwość na mydła lub detergenty. Chyba, że ​​wyzwalacze są usuwane ze środowiska, zazwyczaj będzie występował.

Wysypki

Wiele chorób, dość częste u dzieci - w tym różyczka, szkarlatyna i choroby piątym - czasami to wysypka jako objaw.