adcov.com

Trzy źródła energii dla mięśni

Trzy źródła energii dla mięśni


Mięśnie, jako część całego układu korpusu, odbierać energię z makroelementów (makro) duże znaczenie. Istnieją cztery główne makroelementy: węglowodany, białka, lipidy i wodę. Wszystkie z nich są potrzebne w dużych ilościach do prawidłowego funkcjonowania ciała i mieć wystarczającą ilość energii do wysiłku fizycznego, a także funkcje wewnętrzne, takie jak trawienie i funkcji mózgu. W przeciwieństwie do mikroelementów, które są małe i zazwyczaj mierzy się w miligramach lub mikrogramach, makroelementy są mierzone w gramach lub kilogramach.

Węglowodany

Węglowodanów są cukry, takie jak cukier granulowany, a także z innych źródeł, takich jak cukry, owoce i mleko, i skrobie, takie jak te znajdujące się w ziemniakach i kukurydzy. Węglowodany mogą być proste lub złożone i stanowią znakomite źródło łatwo dostępnej energii dla ciała i mięśni. Włókno, a także węglowodany, jest powszechnie spotykane w całych ziaren. Włókno nie może być całkowicie przerwane przez organizm, tak więc dostarcza bardzo mało okazji energii, ale jest ważna dla zdrowia przewodu pokarmowego.

Lipidy

Lipidy są tłuszcze i oleje oraz zapewnić zmagazynowaną energię. Produkty zawierające tłuszcze zawierają mięsa, orzechy, produkty mleczne całego tłuszczu, jak i przetworzonych tłuszczów takich jak oleje roślinne i masło. Wiele lipidy zawierają kwasy tłuszczowe i niektóre z nich są niezbędne do prawidłowego zdrowia i odżywiania. Dodatkowo, niektóre lipidy są niezbędne dla pewnych funkcji organizmu, takich jak estrogenu w regulacji cyklu kobiecego rozrodczego.

Białka

Białka są często pierwszym odżywczy uważany przez sportowców i trenerów wagi energii i zdrowia mięśni. Pewna ilość białka są absorbowane przez organizm na funkcje organizmu, a nadmiar białka stosowany dla źródeł białka energy.Common obejmują nabiału, mięso, drób, ryby, rośliny strączkowe (fasola) i zboża. Są one potrzebne, aby pomóc ciało i mięśnie rosną, zachować zdrowie i równowagę, i regulować pewne procesy organizmu.

Woda

Woda jako makroskładników konieczna jest w korpusie w dużych ilościach, lecz nie dostarcza energię sobie. Woda jest jednak zapewnienie niezbędnego składnika na funkcje fizjologiczne być przeprowadzone. Mięśni składa się głównie z białka oraz wody i, gdy organizm zostaje odwodniony z braku poboru wody, jej mięśnie nie mogą funkcjonować, co może powodować ból oraz rozkład tkanki mięśniowej.