adcov.com

Trzy Objawy udaru

Udarów występuje, gdy nie jest krwotok (krwawienie) w mózgu, lub brak dopływu krwi do mózgu. Objawy udaru mózgu zaczynają szybko i wywierać wpływ na lokalnych obszarów ciała i może trwać od sekund do minut. Jak udar dotyka swojego ciała zależy od regionu mózgu następuje skok.

Działać szybko

Udar mózgu jest stanem zagrożenia życia i powinny być traktowane jako takie. Jeśli napotkasz osobę wykazującą żadnych objawów związanych z udarem, należy skontaktować się z pracownikiem w nagłych wypadkach. Im szybciej ratownicy mogą leczyć pacjenta mniej szkodliwe skok będzie. Do czynników ryzyka o zwiększenie skoku z wiekiem; Wysokie ciśnienie krwi zwiększa ryzyko wystąpienia udaru mózgu.

Wczesne objawy

Lekarze opracowali systematycznego podejścia do identyfikacji wczesnych objawów udaru. Najczęściej osoba udar ma natychmiastowe osłabienie twarzy, ramion dryf, i nieprawidłowe wzorce mowy, które mogą obejmować niewyraźną mowę słowa i złamane. Skok wpłynie lub sparaliżować jedną stronę ciała, w zależności po której stronie udaru mózgu wpływa. Jeśli można zidentyfikować wszystkie trzy z tych objawów, istnieje duże prawdopodobieństwo, że on lub ona jest udar. Stroke Association odnosi się do identyfikacji jako FAST (twarzy, ramion, test mowy).

Ośrodkowego układu nerwowego Objawy

Jeżeli skok wpływa na centralny układ nerwowy ścieżek systemowych, główne połączenia między mózgiem, osoba będzie musiała osłabienie mięśni twarzy, powodując ich twarzy opadać na bok. Osoba może mieć drętwienie całego swojego ciała i kończyn. Wreszcie, osoby będą miały znaczne zmniejszenie jej sensorycznej lub wibracyjnego sensacją.

Objawy pnia mózgu

Jeżeli skok dotknął pnia mózgu, osoba ta będzie miała zmieniony zapach, smak, słuch lub wzrok i może częściowo wpłynąć na całkowicie wpływać na te zmysły. Nie będzie opadające powieki i zmniejszenie odruchów. Osoba nie będzie w stanie prawidłowo gag i jej uczniowie nie dostosuje się do światła. Osoba będzie mieć trudności w bilansowaniu i może się przewrócić, a jej oddech ulegnie zmianie, jak również jej tętno. W końcu, jeśli udar dotyka pnia mózgu, osoba ta będzie miała niezdolność do poruszania głową w bok i mają ograniczoną mobilność w jej języku.

Móżdżek i Cortex Objawy mózgowe

Jeżeli skok wpłynęło na móżdżek, który znajduje się w dolnej części mózgu i wpływa na funkcjonowanie silnika, osoba będzie miała problemy z chodzeniem, koordynację ruchową zmieniony, i zawroty głowy lub występują zawroty głowy.

Jeżeli skok ma wpływ na korę mózgową, najbardziej zewnętrznej warstwy mózgu, objawy fizyczne będzie niezdolność rozmawiać ani zrozumieć język i niezdolność do podejmowania skoordynowanych ruchów fizycznych. Osoba z zaburzeniem wzroku, wady pamięci, mylić myślenia, jak również ruchy hypersexual. W końcu, ten rodzaj udaru mózgu powoduje, że osoby, zaprzeczyć, że jest jakiś problem obecnie dotyka jej.