adcov.com

Trzy Choroby spowodowane paleniem tytoniu

Rak

Prowadząc choroby spowodowane paleniem tytoniu jest rak. Dym z papierosów, jest wypełniona rakotwórczych, które wywołują szereg chorób nowotworowych, najczęściej raka płuc. Palaczy mogą być także rozpoznano raka przełyku, raka pęcherza i raka trzustki. Kobiety są najbardziej prawdopodobne, aby zwiększyć ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy, podczas gdy inne są bardzo podatne na raka gardła i jamy ustnej.

POChP

Przewlekła obturacyjna choroba płuc jest nazwą nadaną na warunki, które blokują przepływ powietrza do lub z płuca. Jednym z najbardziej wyniszczających chorób spowodowanych paleniem tytoniu jest przewlekła rozedma, która powoduje trwałe uszkodzenie pęcherzyków w płucach, co prowadzi do zwiększenia napady kaszlu, brak odpowiedniej wymiany tlenu i ewentualnie potrzeby dodatkowego tlenu w celu oddychać. Palenie powoduje uszkodzenie płuc i spadek funkcji do trzech razy szybciej niż normalnego procesu starzenia.

Choroby serca

Palenie jest główną przyczyną chorób układu krążenia, spowodowane przez podwyższony poziom cholesterolu we krwi z powodu nikotyny. Tętnic stopniowo zwężone i zablokowany, co prowadzi do zakrzepów. Najczęstsze choroby układu krążenia u palaczy to choroby naczyń obwodowych (zablokowanych tętnic w nogach), choroby niedokrwiennej serca oraz zwiększone ryzyko wystąpienia zakrzepów serca lub mózgu.