adcov.com

Transcultural Zagadnienia Wybór płci

Transcultural Zagadnienia Wybór płci


Wybór płci, znany również jako równoważenia rodzinnym, jest próbą wybrać płeć zarodka. Odbywa się to w ramach preimplantacyjnej badań genetycznych w czasie zapłodnienia in vitro, po kobiece jaja są zapłodnione, ale przed zarodki są przenoszone do jej macicy. Badanie zaczyna się około 4000 dolarów, w zależności od projektu Reproductive Health Technologies. Powody, dla których potencjalni rodzice prowadzenia selekcji płci różnią się, jak zrobić perspektyw kulturowych i religijnych na temat metody.

Poglądów religijnych

Prokreacji co najmniej jeden chłopiec i jedna dziewczyna jest pożądany pod prawem żydowskim, ale co najmniej jeden chłopiec jest obowiązkowe i wybór płci jest uważana za akceptowalną, według US National Library of Medicine, który opublikował raport z Uniwersytetu Hebrajskiego Hadassah Medical Center w Jerozolimie. Raport mówi także Kościół katolicki sprzeciwia się selekcji płci, nawet jeśli jest to ze względów medycznych, takich jak chorób genetycznych sprzężonych z płcią. W islamie, szyitami i sunnitami pozwoliłoby niektórych wybór płci, ale inni sunnici nie, według Stowarzyszenia Arabskiej Położnictwa i Stowarzyszeń Ginekologia.

Mężczyzna Factor

Preferencje dla synów jest najczęściej w Chinach i innych częściach Azji; preferencja jest silniejsza, gdy polityka jednego dziecka jest egzekwowane. Niektóre tradycje religijne nie stwierdza się pierworodnego syna wykonywania określonych rytuałów na pogrzebie rodziców mogą zapewnić rodzice idą do nieba. Istnieje również negatywne piętno w Indiach dołączone do posiadania córki, ale wybór płci ze względów pozamedycznych jest niezgodna z prawem w Indiach, według Światowej Organizacji Zdrowia. Preferencje społeczne dla chłopców ponad dziewczyn są wspólne, a niektóre przypadki dzieciobójstwa kobiet wystąpiły w krajach takich jak Chiny, co rodzi pytania o seksizm i statusu kobiet, American Journal of państw bioetyki.

Opinie profesjonalne

Amerykański College Położnictwa i Ginekologii oraz Międzynarodowa Federacja Ginekologii i Położnictwa obsługuje wybór płci przez preimplantacyjnej diagnostyki genetycznej, czy to aby zapobiec hemofilia, dystrofia mięśniowa Duchenne'a, zespół Turnera, zespół Wiskotta-Aldricha warunki genetyczne lub inne sex-linked. Zniechęcić ich wybór płci z powodów osobistych z powodu przekonania, że ​​jednym potencjalnym płci jest bardziej wartościowe niż inne. Grupy te również zniechęcić selektywnej aborcji ze względu na płeć po prenatalnym USG w celu ustalenia, jak płeć płodu.

Amerykańskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu przestrzega przed komisją etyki selekcji płci, jeżeli nie przewiduje się choroby związane z płcią. Jednak lekarze, którzy są członkami ASRM mogą oferować pacjentom wybór płci dla celów bilansowania rodziny. American Journal of Bioetyki mówi doradztwo powinno być wykonane z wyprzedzeniem dla rodziców decydujących się na wybór płci w przypadku dostać dziecko niepożądanego płci.

Dlaczego Zachodu Czy wybór Płeć

Pacjenci szukają równoważenia rodzina mieć dziecko z inną płeć niż ich pierwszego dziecka lub poprzednich dzieci. Inni wolą określonej płci dla pierwszego dziecka. Ci, robi wybór płci na pierwszym dzieckiem może chcesz chłopca czy dziewczynkę na podstawie osobistych doświadczeń. Na przykład matka może chcieć córkę ze względu na bliskość Ona myśli, że ona udostępnić lub chęć dać dziecku to, co ona nie miała podczas dorastania.