adcov.com

Torbiel włosowatej Zakażenia

Torbiel włosowatej rozwija się, gdy mała blizna lub skóry ścieranie dostaje martwe włosy pchnął do niej. Kiedy włosy zaczynają rosnąć w głąb skóry, jeden malutki zakończonej tunelu poniżej form powierzchni skóry. Jeśli bakterie rosną wewnątrz tego tunelu, infekcja może się rozwijać. Jeżeli A uszczelki zablokowania off końcu tunelu, maleńkiej bolesne, gotować jak mutacja występuje. Torbiele włosowatej występują bezpośrednio nad rozszczepem pośladka, w skórze pokrywającej kość ogonową.

Objawy

Gdy torbiel włosowatej nie jest zainfekowany, to najprawdopodobniej nie powoduje objawów. Jednakże, jeśli nie zarazić, może powodować objawy, które mogą być bardzo dotkliwe. Po zainfekowaniu, to staje się opuchnięte torbiel ropień, a objawy mogą obejmować ból (często ciężkie), gorączka (niezbyt często), obrzęki, wystające włosy z ropnia, zaczerwienienie skóry w obszarze torbieli, odwadniającego ropę z nieprzyjemny zapach, i drenaż krwi lub ropy z otwarciem skóry.

Przyczyny i czynniki ryzyka

Czynniki ryzyka i przyczyny włosowatej torbiele "są takie same. Zgodnie z Mayo Clinic, przyczyny i czynniki ryzyka to: otyłość, nadmierne pocenie się, nieaktywny tryb życia, niski poziom higieny, długotrwałego siedzenia, gruby lub sztywne włosy i nadmierne owłosienie ciała. Jeśli osoba ma już torbiel włosowatej, nadmierne pocenie się i niewłaściwa higiena może w dużym stopniu przyczynić się do zakażenia.

Diagnoza

Lekarze najczęściej włosowatej zdiagnozować torbiele przez zainfekowane ich rozpatrywania. Gdy pacjent prezentuje objawy lekarz będzie patrzeć na obszarze powyżej szczeliny pośladków oznak zaczerwienienie i obrzęk. Będą one również sprawdzić, czy jakiekolwiek ropa lub krew spływa. Czasami lekarz zobaczy mały woreczek z włosami w nim. Lekarz może delikatnie sondować obszar, aw niektórych przypadkach pobieranie próbek drenażu, jeśli istnieje, analiza zakażenia.

Leczenie

Po lekarz zdiagnozował zainfekowanego torbiel włosowatej zaczną traktowanie go. Najczęstszą metodą leczenia jest zabieg, w którym lekarz znieczula obszar o znieczuleniu, a następnie robi nacięcie w zakażonej torbieli. To pozwoli nacięcie torbieli do drenażu i leczyć. Nacięcie nie zostaną starannie zapakowane z opatrunkami, które pozwolą jej uzdrowić wewnątrz i na zewnątrz. Pacjenci mogą być również przewidziane kuracji antybiotykowej. Zgodnie z Mayo Clinic, około pięćdziesiąt do sześćdziesięciu procent pacjentów nie doświadcza nawrotu po tej procedurze. Jeśli ta procedura jest nieskuteczna, lekarz zaleci operację. Można je wykonywać zarówno zabieg otwartą ranę (otwarte leczyć) lub zamkniętą operacji (ranę zszyto zamknięte). Obie z tych zabiegów są wykonywane wydobyć ropę, włosy i zanieczyszczenia.

Zapobieganie

Aby zapobiec zainfekowanego torbiel włosowatej, pacjent może być pewny, aby utrzymać pośladek rozszczep czyste, suche i wolne od włosów. Powinien dokładnie zmyć codziennie z mydła glicerynę i dokładnie wypłukać i wysuszyć. Powinien unikać umieszczania oleje, proszki lub preparatów ziołowych na tym obszarze. Pacjenci nie powinni także usiąść na dłuższy czas.