adcov.com

Top 10 Pytania na raka szyjki macicy

Kobiety, które wiedzą, jakie pytania zadać swoje lekarzy mogą podejmować świadome decyzje dotyczące ryzyka i leczenia raka szyjki macicy. Znając fakty i prawdopodobne przyczyny raka szyjki macicy pomaga kobietom dokonywać zdrowych wyborów stylu życia, które mogą zmniejszyć swoje ryzyko.

Co to jest rak szyjki macicy?

Szyjka macicy znajduje się w dolnej części macicy i pochwy powyżej, i służy jako kanał dla przepływu menstruacyjnego i porodu. Nieprawidłowych komórek szyjki macicy może być wstępem do raka, podobnie jak szybki wzrost tych komórek. Wzrosła liczba nieprawidłowych komórek z szyjki macicy zwiększa ryzyko zachorowania na raka szyjki macicy. Jak komórki rosną poza kontrolą, rak może rozprzestrzenić się poza szyjkę macicy.

Jak powstaje?

Najczęstszą przyczyną raka szyjki macicy human papillomavirus, znany również jako HPV. Jest przenoszona drogą płciową wirus. Palacze i każdy z osłabionym układem odpornościowym są na większe ryzyko.

Czy istnieją inne czynniki ryzyka?

Kaukaski kobiet w wieku od 45 do 70 mają zwiększone ryzyko zgonu z powodu raka szyjki macicy. Afro-amerykańskich kobiet w wieku 70 lat mają wyższe ryzyko, jak również. Kobiety, które miały wiele dzieci, korzystają z doustnych środków antykoncepcyjnych lub miały wielu partnerów seksualnych w młodym wieku są bardziej narażone na ryzyko.

Jak to wykryto?

Screening jest wymaz z szyjki macicy, który pobiera próbki komórek szyjki macicy na powierzchni podczas egzaminu miednicy. Są one badane mikroskopowo pod kątem nieprawidłowości. Pozytywne wyniki często wymagają testu DNA HPV szukać przyczyny.

Czy przesiewowych ryzyka?

Fałszywie ujemne wyniki testów mogą opóźnić wymagała leczenia. Fałszywie dodatnie testy powodować niepokój i niepotrzebne badania inwazyjne, takie jak kolposkopii, badania szyjki macicy i pochwy z zapaloną zakresie.

Jakie są objawy?

Są to zwykle żadnych objawów. Jednak rak szyjki macicy może powodować nieprawidłowe krwawienia z pochwy, ból podczas stosunku płciowego, krwawe upławy i niewyjaśnionych zmian menstruacyjnych. Poszukaj krwawienia szyjki macicy, gdy szyjka macicy jest dotykana przez membrany lub podobnego obiektu.

Jakie są etapy?

Etap 0 oznacza "in situ" lub nieinwazyjnym i tylko na powierzchni szyjki. Etap 1 wskazuje tylko na nowotwór szyjki macicy. Etap 2 wskazuje ruch poza szyjkę, lecz nie na ścianie miednicy. Etap 3 oznacza ściany miednicy jest zaangażowany i obejmuje guzy, które mogą uniemożliwić oddawanie moczu. Etap 4 wiąże się z odbytnicy i pęcherza moczowego lub obszarów poza miednicą.

Na czym polega leczenie?

Leczenie zależy od stadium zaawansowania raka. W początkowej fazie, biopsja stożka lub histerektomia usunięcie macicy i szyjki macicy, są zalecane. Radioterapia lub chemioterapia jest często stosowane w późniejszych etapach. Może być konieczne chirurgiczne usunięcie węzłów chłonnych.

Jakie są Survival ceny?

Według American Cancer Society, około 11.270 nowych przypadków etapu 1 lub wyższym "inwazyjnego" raka szyjki macicy zostaną zdiagnozowane w 2009 roku Ich statystyki pokazują, że w porównaniu pięcioletnia przeżywalność wynosi 92% w przypadku kobiet, które zdiagnozowano w najwcześniejszych etapach inwazyjnego raka szyjki macicy.

Czy Menopauza zmniejszyć ryzyko?

Menopause nie ma żadnego wpływu na rozwój raka szyjki macicy. Coroczne badania cytologiczne powinno być wykonywane u kobiet w każdym wieku. Wyjątkiem jest w wieku pomiędzy 65 a 70 z trzech lub więcej prawidłowych wyników Pap, zgodnie z National Cancer Institute.